build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Експресен пат Штип - Радовиш
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Експресен пат Штип - Радовиш

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 127
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 25-Sep-2020 at 08:42
Od satelitski snimki na Sentinel hub se gleda izvesen progres osobeno sto e zapocnata delnicatata od Bucim do Radovish. Otanuva da se resi delot okolu industriskata zona vo Stip i benzinskite na Makpetrol vednas posle Avtopatot.
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 222
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 11-Oct-2020 at 21:04
Уште 2 - 3 месеци

Се надевам ќе биде готов овој проект пред новогодишните празници, ќе биде од голема корист.
Back to Top
Marxentric View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Apr-2020
Location: Paionia
Online Status: Offline
Posts: 103
  Quote Marxentric Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 12-Oct-2020 at 21:26
Нема шанси целиот да го пуштат до Нова Година, скоро почнаа да раскопуваат кај последната секција . Пред Радовиш допрва се пробива трасата на некои места, за 2 месеца сигурно нема да се извршат сите бетонски работи, тампонирања, асфалтирања и се друго што испуштив. Но делот од Штип Југ би требало да го пуштат да му се порадуваме.
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 222
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 13-Oct-2020 at 01:11
Не реков за целиот проект, туку оној од Штип Југ па до клучка Радовиш, тој да. А делот со фабриките и бензинските за тоа секако ќе се почека.

Edit: Оти рече тој што е директор на ЈП Патишта дека правеле напори и тој дел заедно да се пушти со делот Штип - Југ до Бучим. Па така да, најдоцна до Февруари.

Edited by The Wild Boy - 13-Oct-2020 at 01:13
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13150
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 17-Oct-2020 at 11:55
Директорот на Јавно претпријатие за државни патишта Зоран Китанов и министерот за транспорт и врски Благој Бочварски извршија увид во изградбата на експресниот пат Штип – Радовиш.

Изградбата на патот во должина од 40,4 километри се одвива во две фази. Првата фаза клучка Штип-Бучим во должина од 23 километри, е со реализација од над 80 проценти, а инвестицијата изнесува 27 милиони евра.

Во тек се активностите на вторатата фаза Три Чешми-клучка Радовиш.
од фб страницата на Јавно претпријатие за државни патишта
За сè има вторпат
Back to Top
Marxentric View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Apr-2020
Location: Paionia
Online Status: Offline
Posts: 103
  Quote Marxentric Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 17-Oct-2020 at 18:19
Originally posted by Џоле


Изградбата на патот во должина од 40,4 километри се одвива во две фази. Првата фаза клучка Штип-Бучим во должина од 23 километри, е со реализација од над 80 проценти, а инвестицијата изнесува 27 милиони евра.

Во тек се активностите на вторатата фаза Три Чешми-клучка Радовиш.


Ако прва фаза е Штип-Бучим, тогаш втора фаза не може да биде Три Чешми-Радовиш бидејќи се преклопува со првата фаза. Најверојатно мислат на секциите Три Чешми-Штип и Бучим-Радовиш. Гаф до гаф од министри и политичари, Дурловски не знаеше кај е Градско, овие прават 600 км автопат, талентчиња
Back to Top
jjmacedonia View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 31-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote jjmacedonia Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 28-Oct-2020 at 09:58
Убаво си пише три чешми до клуча радовиш, не до радовиш кај штип што е клучката за,радовиш
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.140 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.