build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Паркирање (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 373
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #561 Posted: 01-Nov-2017 at 20:30

зошто општина Аеродром до сега не се зафати со хаосот околу Железничка, да ненти се верува дека и кај самиот булевар испопаркирани коли, иако беа ставени ступчиња, а истото е и кај Скопјанка каде кај тротоарот под МОК е супер лакрдија од паркирани возила, хм кој анархисти или монархисти се имаат паркирано ко да се агите во Аеродром

нема да искоментирам колку е за никаде испопаркирани автомобили на улица а не пак тротоар, а во опптина Аеродеом мислам дека најкритични точки се ул.Бојмија и особено ул.Симеон Кавракиров ... тука решение се само тоа отворените гаражи од профили, ко оние во Ново Лисиче, за Бојмија веројатно треба на местото на постојните гаражи, но затоа би требало да добијат соодветна компензација истите, пример долен дел затворени а горен околните згради кои немаат каде да паркираат, а од карши кај ширинката над подземните гаражи кај Стокомак, со што бар во горниот и најкритичен дел од Кавракиров ќе дојде кѐко спас, и за бившите станари кои си ги продадоа гаражите на атлета и терминатор плус минус уште некој магацин, но и за исните бидејќи тука се намножија кибрит згради во недоглед ...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 644
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #562 Posted: 01-Nov-2017 at 20:43

Simeon kavrakirov e uzas,ako ne se prevzeme nesto so tek na vreme ke stane ednosmerna. Osobeno e kriticno nautro od 07:30 do 08:00 a pa uste ako se pogodi khs da praznat kontejneri e tek togas e vistinski haos. Problem e sto golem del od garazite se prodadeni i pretvoreni vo magacini a isto taka rulet klub nema svoj parking i tuka e edna od pokriticnite tocki a isto taka i kon stokomak i ou blaze koneski ne e sjajno. Gledam ponekogas pajakot pravi akcii ke sobere 15 tina koli ama toa ne e nikakvo resenie. Mozebi trebase da se napravi katna garaza na mestoto na crkvata a sega edinstvena moznost pretstavuva na sirinata kaj stokomak da se napravi nekoj montazen parking. Plus treba pod itna obnova na trotoarot,ima ogromni dupki i vdlabnatini ko so kamioni da se vozelo po nego a i kojznae koga posleden pat bil obnoven.
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 373
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #563 Posted: 02-Nov-2017 at 02:40

тротоарите в Мичурин и Острово се страв, но за сега највеќе куца од ова магарето, ако тоа потенцијалното игралиште кај Стокомак може да бидне и повеќе од монтажен паркинг, но во катна гаража тешко дека некој приватно би паркирал, но можеби партнерски абер со општината би дал добар резултат, пред се како бесплатен паркинг за околните згради ... сега станарите за жал паркираат и кај тоа жардињерите односно паркот зад Црквата, та дури и автошколата, каква ронија а!?

рулет клуб има простор за паркинг отпозади, ем тук таму кај гаражите, но нели кој да бута кола негде повнатре, кога може да си ја гледа од маса, посебно тоа безбедносните служби на кои им бидна ко дувло без конкуренција заради централната локација, иако на сметка на државата лапаат по сите страни, неретко на пишанка ко во Деус, а има и побетер ко сопствени ресторани, но да се само тие чалам арно, скопјани до еден каубојски си тераат во сообраќајот ...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.