build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Јавен превоз
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Јавен автобуски превоз - Прилеп
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Јавен автобуски превоз - Прилеп

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: Yesterday at 17:12
Прилеп прв со еколошки и поевтин градски превозПрилеп, прв во земјава доби еколошки и поевтин градски превоз. Со 60 милиона денари од локалниот буџет, градот набави четири нови автобуски за градскиот превоз на метан, што беа пуштени денеска.

https://www.slobodenpecat.mk/prilep-prv-so-ekoloshki-i-poevtin-gradski-prevoz/

Edited by Џоле - Yesterday at 17:13
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4461
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #42 Posted: Yesterday at 19:21
245.000 EUR по парче. Секоја чест штом сами си ги финансирале, од 20 денари по билет сигурно нема да ги извадат. Браво за визијата, оти за профит сигурно не било!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.195 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.