build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Јавна чистота

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 566
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 21-Nov-2018 at 21:03
Навистина храбро. Останува уште државата да се тужи самата себе и смртна казна да си изречи за тоа што дозволува нејзините граѓани да живеат во вакви услови.

Ова сликиве од некој официјален профил на некоја државна институција?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #482 Posted: 21-Nov-2018 at 21:52

Pa gi ima na fb portal na Inspektorat na Grad Skopje. No nedozvolivo e da se ostavat lugeto da ziveat vo vakvi uslovi vo 21 vek,nisto ne se resilo so toa sto im gi zaplenile gumite za nekolku dena pak ke bide isto. Ova e voedno i pricina za visokoto nivo na zagadenost vo predelot na Lisice i Gazi Baba. Kojznae dali nekogas ke se resi problemot so ovie improvizirani zivealista i divi deponii koi niknuvaat preku nok?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #483 Posted: 31-Jan-2019 at 13:59
Паркингот кај главната автобуска и железничка станица во Скопје личи на депонија,незнам во чија надлежност е ама ситуацијата е ваква...Просторот околу турскиот театар кој се претвори и во депонија и во див паркинг за коли и автобуси

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.