build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Аеродроми
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Аеродроми

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 110111112113114 117>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #2221 Posted: 26-Feb-2018 at 16:46
Da ne neshto pogreshka Alexander the great stavile koordinati deneska bidejki i toj vo Kaval se vika isto kako SKP do pred nekoj den
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2222 Posted: 26-Feb-2018 at 18:09
И еден сум испуштилEdited by Obedineta Makedonija - 26-Feb-2018 at 18:09
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3810
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2223 Posted: 26-Feb-2018 at 18:15
Ништо не разбирам од ова???
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2224 Posted: 26-Feb-2018 at 18:31
Originally posted by my Macedonia

Ништо не разбирам од ова???


А шо те интересира?
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2225 Posted: 26-Feb-2018 at 19:42
Аеродромот во Кавала е затворен поради снег,а иначе овие линии се одвиваа до Солун,но не знам по која причина Easyjet,Wizz,Austrian добија забрана да оперираат со Airbus до Солун до крајот на зимската сезона.Затоа се пренасочија до СКП.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2226 Posted: 26-Feb-2018 at 20:11
Originally posted by Марко СВ.Н.

Аеродромот во Кавала е затворен поради снег,а иначе овие линии се одвиваа до Солун,но не знам по која причина Easyjet,Wizz,Austrian добија забрана да оперираат со Airbus до Солун до крајот на зимската сезона.Затоа се пренасочија до СКП.


Реконструкција/продолжување на старата-мала писта на аеродромот во Солун - и поради намален оперативен капацитет ги пренасочија и + Ryan
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2227 Posted: 27-Feb-2018 at 19:15
Еве ги


Edited by Марко СВ.Н. - 27-Feb-2018 at 19:16
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 790
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #2228 Posted: 07-Mar-2018 at 12:08
За ова има и во британските медиуми. Еве линк:
https://www.thesun.co.uk/news/5736516/easyjet-passengers-greece-delayed-bus-ride-235-miles/
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2229 Posted: 14-Mar-2018 at 19:28

Germania A321 вчера чартер од Дизелдорф
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2230 Posted: 20-Mar-2018 at 12:52
Сменет изгледот на автобусот за превоз на патници од и до скопскиот аеродром. Фото: твитер (@skopjeairport)

За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1707
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2231 Posted: 20-Mar-2018 at 17:22
Манора Шатл?

Интересно го направиле, убаво што ја испишале рутата, да нема забуни.
А Александар Палас?

Edited by alexsend - 20-Mar-2018 at 17:22
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #2232 Posted: 20-Mar-2018 at 18:24
Овие автобуси никогаш не возеле до хотел Александар Палас, барем колку што јас сум се возел со нив во последниве неколку години. Почетна станица е хотел Холидеј Ин.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2233 Posted: 20-Mar-2018 at 18:34
Баш прееска автобусов помина пред Народна банка
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1707
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2234 Posted: 21-Mar-2018 at 17:33
На почеток тоа беше крајна/почетна. А и многу често ги гледам да поминат во Теодосиј Гологанов во правец накај Карпош со патници.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #2235 Posted: 22-Mar-2018 at 09:42
Nekolku diverts kon SKP kako shto moze da vidam na flightradar koi trebashe da sletat vo Prishtina, Easyjet i Edelweiss
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 375
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #2236 Posted: 23-Mar-2018 at 13:06
go drzime 10to mesto : Skytrax
Best Airports in Eastern Europe


1Budapest
2Tallinn
3Kiev Boryspil
4Bucharest
5Riga
6Belgrade
7Tbilisi
8Bratislava
9Sofia
10Skopje


Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #2237 Posted: 23-Mar-2018 at 15:51
Originally posted by gorazd

go drzime 10to mesto : Skytrax<h6>Best Airports in Eastern Europe</h6>

     <table width="295" cellspacing="0" cellpadding="0"><t><tr>
          <td width="27" height="10"></td>
          <td height="10"></td>
     </tr>
<tr><td width="27" height="17">1</td><td ="middle">Budapest </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">2</td><td ="middle">Tallinn </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">3</td><td ="middle">Kiev Boryspil </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">4</td><td ="middle">Bucharest </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">5</td><td ="middle">Riga </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">6</td><td ="middle">Belgrade </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">7</td><td ="middle">Tbilisi </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">8</td><td ="middle">Bratislava</td></tr>
<tr><td width="27" height="17">9</td><td ="middle">Sofia </td></tr>
<tr><td width="27" height="17">10</td><td ="middle">Skopje </td></tr></t></table>


Сум бил на половина од нив и можам слободно да кажам дека Братислава, Тбилиси и Рига можат да бидат после Скопје. Можеби Белград треба да стои погоре на листава. Како и да е, скопскиот аеродром би го ставил на местото на белградскиот . Ова го кажувам од моето лично искуство во изминативе години.
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #2238 Posted: 23-Mar-2018 at 16:26
Belgrad ima mnogu podobri business facilities i mnogu povekje konekcii. Neznam za koj kriterium tocno se odnesuva rangiranjeto. Business lounge vo SKP e ednostavno prazen bez nekoja sodrzina i self service. Airside vo SKP e nekako prazen, nema razdvizenost, nema ni dovolen broj na prodavnici a i patnicite (najgolem del od niv) nekako ne se zainteresirani da kupuvaat na aerodromot tuku si cekaat na gate area najcesto.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2239 Posted: 05-Apr-2018 at 13:52
За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 491
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #2240 Posted: 05-Apr-2018 at 13:59
Сообраќајните табли пак утнати. Како дете да ги редело буквите...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 110111112113114 117>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.359 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.