build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Аеродроми
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Аеродроми

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 111112113114115 117>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2241 Posted: 15-Apr-2018 at 12:13
Близнаци

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1582
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2242 Posted: 15-Apr-2018 at 12:59
Originally posted by Марко СВ.Н.

БлизнациВчера?
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2243 Posted: 15-Apr-2018 at 13:09
Да
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2244 Posted: 20-Apr-2018 at 16:06
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1582
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2245 Posted: 20-Apr-2018 at 18:53
Една Ваква задолжително од тебе очекуваме кога ќе стасат А321
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4689
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #2246 Posted: 20-Apr-2018 at 23:13
Не го сменија фонтот :/
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1726
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2247 Posted: 21-Apr-2018 at 10:37
Затоа што сигурно истите букви ги искористиле само го смениле распоредот
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2248 Posted: 28-Apr-2018 at 10:10
Morning
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2249 Posted: 29-Apr-2018 at 18:34
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 382
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #2250 Posted: 07-Jun-2018 at 23:22
Vardar Express ne se veke partner na TAV megutoa ocigledno seuste vozat na relacija Holiday Inn - Aerodrom (?!?) 

http://www.vardarexpress.com/index.php?id=28
(interesno e sto imaat raspored samo vo eden pravec,  no pomalku frekventen od onoj na TAV)

p.s denes upativ edna licnost da ceka na zeleznicka spored vozniot red na Manora od http://skp.airports.com.mk/BusTransportPopUp.aspx?l=2&t=2 megutoa dosol Vardar 10min pred toa (odgovara na vozniot red od linkot) i gi sobral site  Dunno
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 330
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2251 Posted: 08-Jun-2018 at 08:28
Вардар Експрес сеуште вози, пред некоја недела одев со нив на аеродром само помалку фрекфентно како што кажа. Автобусот не се задржува воопшто на аеродром и веднаш продолжува назад, 5 мин пред Манора мислам дека е.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #2252 Posted: 08-Jun-2018 at 09:19
Видете, кога има диви комбиња спроти Транспортен центар кај Турски театар, па на влезот на чаршија пред Министерство за транспорт и врски, плус на Бит пазар и на пар други места, кои возат низ цела земја, така да не знам зошто се чудите за ваквите ексцесии со Вардар експрес. Па ние сме одамна африканизирани во транспортот.
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2253 Posted: 11-Jun-2018 at 12:36
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2254 Posted: 14-Jun-2018 at 14:15
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12019
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2255 Posted: 15-Jun-2018 at 02:238 истовремено?

Cheers


Имало доцнење на некои летови, или има термин кога оваа глетка редовно ќе се повторува?


Edited by Cloverstack - 15-Jun-2018 at 02:23
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 151
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #2256 Posted: 15-Jun-2018 at 21:45
Ova e okolu 2 casot po polnokj,bez docnenja(austrian obicno leta so A319/320,tuka e so Q400)
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1582
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2257 Posted: 25-Jun-2018 at 17:26
Дур еден А320 Wizz Air чека да добие дозвола за излез на писта - друг A321 слетува


Edited by Obedineta Makedonija - 25-Jun-2018 at 17:27
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1582
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2258 Posted: 25-Jun-2018 at 21:42
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1582
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2259 Posted: 04-Aug-2018 at 09:06
OHD - approach


Foto: Stojan Stojanoski

Edited by Obedineta Makedonija - 04-Aug-2018 at 09:07
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1582
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2260 Posted: 05-Aug-2018 at 22:46
Skopje Airport(SKP) 05.08.2018Edited by Obedineta Makedonija - 05-Aug-2018 at 22:47
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 111112113114115 117>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.313 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.