build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Аеродроми
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Аеродроми

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 115116117
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1726
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2321 Posted: 07-Mar-2019 at 16:58
Комплетно се согласува, многу често летам..., а кога летам со Wizz срам ми е што сум дел од колективот. Седнат на предни седишта со спуштена глава, слушалки и капуљача, тој сум. Јака им душа на стјуардесите.

90% од патниците култура 0. По нив може да видиш најсликовито во каква земја живееш, каков е стандардот, и зошто е таков, македонија во маало.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 717
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2322 Posted: 09-Mar-2019 at 21:44
Секоја година поради конференција за Википедија патувам до Берлин преку Виена со Аустријан и летот Скопје-Виена и обратно ми е смрт, иако е далеку подобар од ВизЕр на пример во поглед на патниците. Влегуваш во лет Виена-Берлин и одма се чувствуваш подобро
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3814
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2323 Posted: 11-Mar-2019 at 10:03
За однесувањето на едната вработена секако дека направив објава во ТАВ и; Многу изненаден (позитивен ) сум: Вработените ќе добиват обуки за комуникација со патниците.
Со тоа сум секако среќен.
Back to Top
berc View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 35
  Quote berc Quote  Post ReplyReply #2324 Posted: Yesterday at 14:54
Дали некој има искуство како е најлесно да се стигне од Скопје до Охридскиот аеродром користејќи редовни автобуски линии?
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #2325 Posted: Yesterday at 18:48
Originally posted by berc

Дали некој има искуство како е најлесно да се стигне од Скопје до Охридскиот аеродром користејќи редовни автобуски линии?

Ne sum siguren ama patot od Kicevo do Ohrid pominuva pokraj aerodromot, taka da moze da mu kazesh na shoferot da te simne pred izlezot na kaj aerodrom, a od tamu do terminalnata zgrada da ima max 200 do 300 metri
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 330
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2326 Posted: Yesterday at 21:33
Да, веројатно тоа е најоптимална опција (зависи колку товар ќе имаш), Галеб и Делфина застануваат буквално на секое место кајшто ќе им речат. Затоа се патува 3.5 часа од Скопје до Охрид.

Друга опција е од Охрид да фатиш комбе (има неколку превозници) што вози накај Требеништа или друго село во Дебрца, па повторно да те симнат кај аеродромот. Знам дека имаше и директна линија од Охрид до аеродром поврзана со авионите од Wizzair, но не знам дали ја има во моментов и плус многу поскапо е, околу 200 денари карта.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 115116117

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.359 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.