build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Св. Софија - Реонски центар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1293
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 22-Dec-2015 at 19:55
Ima nesto novo okolu crkvava.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11663
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 22-Dec-2015 at 20:35
Ништо ново, нема никакви промени последниве месеци, да не речам години.
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1846
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 22-Dec-2015 at 20:43
Слободно речи години.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1293
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 21-Apr-2016 at 07:39
Kako e situacijata tuka,ima li nekoj napredok,se sreduva li infrastrukturno delot okolu crkvata,posto od prethodnite sliki se gleda deka se pravat trotoari ulici no bidejki fotkite se postari a retko odam nataka pa ako moze nekoj neka stai nekoja fotka ili ako nema nekoi poznacajni promeni neka napise.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11663
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 21-Apr-2016 at 08:41
Ништо нема, тука градежните работи се стопирани одамна.
За сè има вторпат
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 698
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 15-Aug-2016 at 19:40
ВЕЧЕР: Црквата во Реонски центар продолжува да се гради

Ктиторот кој ја градеше ја предаде на Скопската епархија, која пак, по одморите ќе продолжи да ја гради до каде што застанал ктиторот, информирале за Вечер, одговорните од кабинетот на поглаварот на МПЦ­-ОА.

http://religija.mk/vecher-crkvata-vo-reonski-centar-prodolzuva-da-se-gradi/Edited by macedonia - 15-Aug-2016 at 19:48
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1293
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 14-Sep-2016 at 17:07
Почна ли тука нешто да се работи.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1293
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 02-Nov-2016 at 20:33
Veke nekolku meseci posle najavata deka ke se prodolzi so gradbata ima li nekakvi aktivnosti na gradilisteto.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7069
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 02-Nov-2016 at 20:59
Originally posted by stef4o

Veke nekolku meseci posle najavata deka ke se prodolzi so gradbata ima li nekakvi aktivnosti na gradilisteto.
нема никаква активност на градилиштето, барем не кога сум поминал јас
да нема забуни, има уште едно градилиште до црквава, тоа е активно
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1293
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 25-May-2017 at 17:08
Ima li tuka nekakov napredok ili seuste zarasnuva vo korov i ja nagrduva okolinata?
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1846
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 25-May-2017 at 19:34
Тука немало жив човек одамна ,освен сега по потреба кога чуварот ја отвара портата за потребите на Тинексот кој се гради до црквата ама ни за тоа не сум видел одамна да ги отворат вратите од оградата бидејќи добија одобрение да го користат паркингот за пумпите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1293
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 25-May-2017 at 19:48
Steta sto ne ja zavrsija. Inaku go imame li evidentirano vo nekoja od niskite tineksot sto se gradi vo blizina na crkvava?
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1846
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 25-May-2017 at 21:37
Мислам дека не ,јас не сум активен подолго време со слики и известување од терен ,а порано доста бев активен за оваа околина бидејќи ми е маалска. Во реонски центар освен тинексот има и неколку дополнувања во инфраструктура.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.