build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Св. Софија - Реонски центар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 750
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Св. Софија - Реонски центар Аеродром
    Posted: 12-Feb-2013 at 02:46
Photos by daci92
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 12-Feb-2013 at 10:48
Тука се работи секојдневно ,пред некој ден поставуваа оплата за плоча но неможе многу да се види освен ако не се доближиш близу до објектот ,па здравје деновиве да ми изминат испитите и ќе поминам да сликнам уште некоја слика
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 10-Apr-2013 at 15:46
Ајде една тазе фотка од пред некој саат.

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 12-Apr-2013 at 18:05
Еве две слики од објектот само од другата страна.
Back to Top
Bulldozer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Jul-2010
Online Status: Offline
Posts: 149
  Quote Bulldozer Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 13-Oct-2013 at 15:29
Back to Top
Bulldozer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Jul-2010
Online Status: Offline
Posts: 149
  Quote Bulldozer Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 13-Oct-2013 at 15:31
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14191
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 13-Oct-2013 at 17:12
Многу бавно ја градат црквава, или само така ми се чини?
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 13-Oct-2013 at 20:21
Јас лично во последниве месеци не сум видел работа на теренот, сепак црквата се финансира од компанија а не од власта ,а од друга страна моментално се работи на инфраструктура баш на влезот за работа во црквата па и тоа може да предизвикува дополнителен застој.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14191
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 10-Jan-2014 at 16:22
денес


DSC02397 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14191
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 14-Feb-2014 at 19:46

DSC02822 by george k. 1981, on Flickr


DSC02865 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 05-Mar-2014 at 19:43
Пред некој ден видов пумпа за бетон со која ги бетонираа шалуваните делови (патосираните) , денес од поголема далечина забежав дека целата горна површина е бетонирана ,но поради далечината не сликав, здравје деновиве ако поминам ќе добиете и слика.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 21-Mar-2014 at 09:35
Сликано од пред неколку дена.


Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 14-Apr-2014 at 14:31
Пред 2 дена.Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 09-May-2014 at 12:41
Вчера:Edited by daci92 - 09-May-2014 at 12:44
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14191
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 01-Jun-2014 at 17:01
Вчера...

DSC03813 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14191
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 07-Jul-2014 at 11:05
Утрово... За само еден месец се сменило тоа што ставиле крст на црквата, ако се спореди со горната фотографија.

DSC04502 by george k. 1981, on Flickr

DSC04516 by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 07-Jul-2014 at 21:20
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 07-Jul-2014 at 19:15
и пазете крстот свети навечер , а од црквата ни Ц нема , што е најинтересното нема никакви активности околу неа.
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 750
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 18-Sep-2015 at 21:05
Any update?
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 19-Sep-2015 at 12:19
Eve edna postara od 7 Avgust.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14191
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 19-Sep-2015 at 17:30
Тука веќе подолго време ништо не се работи.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.