build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Битола
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11175
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #361 Posted: 04-Dec-2017 at 19:23
фото: bitolanews.mk
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11175
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #362 Posted: 04-Dec-2017 at 19:26
И една одлична воздушна:фото: AleX (твитер)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11175
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #363 Posted: 11-Feb-2018 at 17:05
Битолската тврдина која што според легендата има форма на крст. Исто така за битолчани позната и како Џепането.


авторот на фотографијата е означен на самото фото

За сè има вторпат
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1301
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #364 Posted: 11-Feb-2018 at 17:11
Сум бил на местово, интересно е, и околината е убава, штета што не е е искористено како што треба
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.