build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 17181920>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #361 Posted: 04-Dec-2017 at 19:23
фото: bitolanews.mk
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #362 Posted: 04-Dec-2017 at 19:26
И една одлична воздушна:фото: AleX (твитер)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #363 Posted: 11-Feb-2018 at 17:05
Битолската тврдина која што според легендата има форма на крст. Исто така за битолчани позната и како Џепането.


авторот на фотографијата е означен на самото фото

За сè има вторпат
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #364 Posted: 11-Feb-2018 at 17:11
Сум бил на местово, интересно е, и околината е убава, штета што не е е искористено како што треба
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #365 Posted: 25-Jul-2018 at 18:24
За сè има вторпат
Back to Top
zmija1 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Jul-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote zmija1 Quote  Post ReplyReply #366 Posted: 30-Jul-2018 at 17:25
Акоима некој слика од старата стоковна куќа на корзо нека постира.
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 194
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #367 Posted: 22-Aug-2018 at 13:41

Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 194
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #368 Posted: 22-Aug-2018 at 13:48
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 194
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #369 Posted: 22-Aug-2018 at 13:51

Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #370 Posted: 08-Oct-2018 at 16:08
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #371 Posted: 30-Mar-2020 at 14:55


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #372 Posted: 03-May-2020 at 14:58
Бев 5-6 дена во Битола, па деновиве ќе објавувам тука познати и не толку познати сцени од градов (по 5 фотки од објава)

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #373 Posted: 03-May-2020 at 15:00
II дел:

За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1362
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #374 Posted: 03-May-2020 at 16:43
Последнава куќа ми се допаѓа Во Ушици да не е, тоа населбата на влезот во Битола?
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #375 Posted: 03-May-2020 at 18:01
Originally posted by ehrlich

Последнава куќа ми се допаѓа Во Ушици да не е, тоа населбата на влезот во Битола?


Веројатно спроти Црн Мост - затворот во Девеани, односно Маџир Маала (покрај Драгорот).
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #376 Posted: 04-May-2020 at 20:13


Куќата се наоѓа на влезот од Битола, на бул. 1 мај, покрај Драгор, тука има доста убави куќи и архитектура.
_______________________________________

III дел

Во старава бања сместен е супермаркет Шик


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #377 Posted: 04-May-2020 at 20:16
IV дел

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #378 Posted: 06-May-2020 at 19:24
V дел

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #379 Posted: 06-May-2020 at 19:26
VI дел


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #380 Posted: 11-May-2020 at 19:33
VII дел

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 17181920>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.