build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми > Наука и технологија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Преносни компјутери а.к.а. Лаптопи

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 08-Mar-2013 at 20:56
логото е кога ќе го отвориш лаптопот у кафиќ,другите да можат да прочитаат,а не ти
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 08-Mar-2013 at 22:26
Па добро на скоро сите лап топи е така ,еве и на мојот ХП е така но лесно се гледа од каде се отвора.
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 29-Sep-2014 at 13:37

kakvi lptopi ima Samsung, nekoi modeli velat imale problem so grafichkata pregrevanje i slichno, verojatno zatoa se reshile i za svoja GPU http://www.androidauthority.com/samsung-gpu-526542/

konechno, denes retko koj laptop e tapa, iako ne sekogash moze da se najde eftina a nabildana mashina, ima li neshto od postari modeli ko ova lesnovo a polovno no so 4gb grafichka ko ova gtx860m http://slickdeals.net/f/7195404-lenovo-y70-touch-core-i7-4710hq-512gb-ssd-gtx-860m-4gb-16gb-ram-17-3-ips-touchscreen-1499-99
Edited by +Protagorist - 07-Oct-2015 at 16:37
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 27-Jun-2016 at 15:16
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 27-May-2020 at 00:35

ги прашувам сервисиве за Леново во Скопје може ли да ми смените батерија на ЈоБу2 велат немаме, а и да имале им било проблем отворањето, се прашувам на што прават пари, капак сакам и пред мене тоа да го чинат за да не ми однесат сензитивни податоци, велат а тоа кај нас во Сервис немоит, конкретно кај два сервисера се обратив кои се наведени в Скопје како лиценцирани, испаѓа работава не и за цела гама на прозводи, капак бидејќи купен во еу таблето та склепаат налик го немаме тука во понуда не ни му се замараме со оправка ...

Некои имаат и биотисани гајрети среќа имам пас бар за тоа ...Edited by Zelenikovo - 27-May-2020 at 00:38
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.