build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Трговски објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Трговски објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 24>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 228
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Трговски објекти (општо)
    Posted: 10-Aug-2020 at 22:05
Еднаш сум влегол во Кипер во Куманово. Лоцирано е веднаш спроти Рамстор, и освен тоа што нема свинско и алкохол, нема нешто посебно. Може да се најдат увезени продукти од главно „земји со муслиманско мнозинство“ како на пример БиХ. Тоа е сѐ.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 933
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Aug-2020 at 13:24

Хахах, баш ќе прашам по дома Инаку, барем тоа мотото „Штеди секој ден“ им е напишано на македонски и на албански дури и низ места каде што Албанците се 100%, па така имаш моменти да тоа е единствениот кириличен напис
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4702
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 10-Aug-2020 at 13:15
Originally posted by Џоле

Kipper ти е речиси исто што и КАМ, само не продаваат алкохол.


А нешто ми вика дека ни свинско.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 10-Aug-2020 at 09:06
Originally posted by carver91

каде градат retail park во Куманово?


„Паркот се наоѓа покрај автопатот Е-75, на влез-излез од Куманово, на местото на некогашната Винарија.Позциониран е на идеална локацијанаспроти влезот во Куманово кај бензинската пумпа.“

https://faktor.mk/kumanovo-kje-dobie-retail-park-cushman-and-wakefieldfortonmka-ekskluziven-agent-za-iznajmuvanje
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Aug-2020 at 09:05
Kipper ти е речиси исто што и КАМ, само не продаваат алкохол.
За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 933
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 09-Aug-2020 at 18:38
Компанијата е од Желино, тетовско село, така да се работи за македонски маркет, поседуван од Албанец.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 09-Aug-2020 at 16:34
Originally posted by stef4o

Во Мичуринутре отвораат

Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 578
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 09-Aug-2020 at 14:05
Originally posted by stef4o

Originally posted by Galileo

Што е Kipper - некой албански ланец ?


Да,албански ланец на маркети во Македонија имаат маркети низ Куманово,Тетово,Гостивар,Кичево и Куманово.


Да ,разгледох им уеб страницата - имат доволна маркети и в Скопие.
Албански ланец от Албания или газдата е македонски албанец?
Иначе уеб страницата е трагедия - или е в процес на изградба или никои не обръща внимание дека не работи.Нищо не се отвара.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 09-Aug-2020 at 11:29
Originally posted by Galileo

Што е Kipper - некой албански ланец ?


Да,албански ланец на маркети во Македонија имаат маркети низ Куманово,Тетово,Гостивар,Кичево и Куманово.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 578
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 09-Aug-2020 at 11:09
Што е Kipper - некой албански ланец ?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 09-Aug-2020 at 10:17
Во Мичурин

Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 79
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 24-Jul-2020 at 20:54
каде градат retail park во Куманово?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 15-Jul-2020 at 19:25
Во Влае (веднаш до плоштад Делфина), кафанчиња и други локали добиле мала шминка, фино изгледа:За сè има вторпат
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 79
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 11-Jun-2020 at 08:08
After the successful launch of the first retail park in Skopje in July 2019, Cushman&Wakefield/FORTONMKA is announcing to be the exclusive leasing agent for the second retail park in North Macedonia, in a prime location in Kumanovo, featuring over 15,000 sq m of retail area. Cushman&Wakefield/FORTONMKA is working on four more retail park projects in the country expected to be delivered in 2022.


https://faktor.mk/kumanovo-kje-dobie-retail-park-cushman-and-wakefieldfortonmka-ekskluziven-agent-za-iznajmuvanje
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 03-May-2020 at 16:05
Деловно-трговски центар на КАМ во Битола, на почетокот од касарната:За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 05-Mar-2020 at 09:55
Куманово ќе добие Retail park

По пример на Европските градови, втор Retail Park во нашата држава до крајот на годината ќе добие Куманово. Eсклузивен застпник за изнјмување е домашната компанија Cushman and Wakefield/Fortonmka.

Паркот се наоѓа покрај автопатот Е-75, на влез-излез од Куманово, на местото на некогашната Винарија. Позциониран е на идеална локација наспроти влезот во Куманово кај бензинската пумпа.

Локацијата му овозможува да биде достапен за локалното население, како и за патниците кон северниот и јужниот сосед.

На површина од 35.000 м2 купувачите ќе ги сретнат веќе познатите модни брендови, хипермаркет, трговски ланци за уреди за домаќинство и продавници за покуќнина и мебел. Закуп на продажен простор веќе потврдија добропознатите брендови, а интересот за паркот е одличен.

За целосно заокружен комфорт при купувањето, малпродажниот комплекс ќе има свој сопствен паркинг простор за автомобили и автобуси, со лесна пристапност и движеење при пристигнување и заминување.

„Овој проект е oдговор на барањето на жителите на Куманово и околината за модерен простор за пазарување, со најбараните брендови организирани во една целина„ изјави Катарина Николов, раководител на секторот за малопродажба во Cushman and Wakefield/Fortonmka.

Retail паркот е инвестиција на локална компанија (Топ Драјвер).

https://www.crnobelo.com/novosti/domasni/75046-kumanovo-kje-dobie-retail-park-cushman-and-wakefield-fortonmka-ekskluziven-agent-za-iznajmuvanje
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 08-Feb-2020 at 09:37
Глобал Балкан, Гостивар. Изградена 2019 г.https://baumit.mk/references/global-balkan?bs=0&bt=0&pc=0&c=31
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 08-Jan-2020 at 19:52
Од вчерашната тура ги изоставив овие фотки, нова продавница за бела техника на ул. 808

локација на Гугл Мапс

https://www.google.mk/maps/@41.9991389,21.4603442,3a,75y,146.19h,91.14t/data=!3m7!1e1!3m5!1sQOomZGkGbRjP_kFytuuh2Q!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DQOomZGkGbRjP_kFytuuh2Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D333.15176%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=en

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 05-Aug-2019 at 08:50
Не знам кој е инвеститор, но ми личи на продажен салон, барем според големината. Горниот дел можеби е станбен. Инаку, на таа улица веќе има неколку ресторани и други фирми, сервиси за бела техника и слично, дури и приватна градина за украсно цвеќе и украсни растенија.
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 04-Aug-2019 at 23:04
Originally posted by Џоле

Бутел, на улицата што води кон гробиштата...Кој е инвеститорот на објектот и што ќе се отвора?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 24>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.