build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Трговски објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Трговски објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 202122
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2370
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #421 Posted: 28-Oct-2017 at 05:13
штом се спрема волкав комплекс би требало и час поскоро да тргнат со реализација на сообраќајниците наоколу (мостот кон Аеродром и пробивање на П.Наков низ Керамидница) иначе тешко нас.
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 373
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #422 Posted: 28-Oct-2017 at 07:00

бар да ја реализираат клучката кај континентал, а кружен тек нека има кај постојните семафори кај саем, додека подвозникот можат да го пренаменат како конекција од/до ПМФ и Гези Бејб ...

хм, мост кај МЗТ јас не чув како приоритет нит на Шилегов нит на Заев ... но, најнапред без катни гаражи во околина, дури и да направат некој импровизиран паркинг во најдобар случај ќе биде сето ова инфраструкно ќе биде недоносено, но заради ова под итно треба да се дума и за хаосот кај пластичарите, а каде дефинитивно мора некоја ограда и надземен пешачки премин ко кај Битпазар, само и да бидне истиот и тука прашање е дали ќе стават елеватори и колку навистина од истиот ќе имаат аир раѓаните, бреј попрво ставија семафор после постојниот него лифт и елеватори нанего ...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11032
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #423 Posted: 26-Nov-2017 at 21:12
Нешто се гради во Реонски центар, ама не знам што. Всушност, два објекта се, едниот личи на бензиска станица, а другиот на зграда или нешто слично.

За сè има вторпат
Back to Top
ѓорче View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 28-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote ѓорче Quote  Post ReplyReply #424 Posted: 26-Nov-2017 at 22:54
Тоа што ти личи на бензинска е ПСС т.е. станица за технички преглед, а останатиот објект е ТЦ Тинекс.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #425 Posted: 26-Nov-2017 at 23:56
Првото се ребрендира и се реновира , со доградба и зајакнување на објектот ,иначе е поранешен телеком или постаро Македонски Телекомуникации, објект изграден во деведесетите. А другиот е Тинекс Маркет, се гради веќе една година, ама бидејќи сум помалку активен сум заборавил да пишам, треба нареднава година да биде отворен.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11032
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #426 Posted: 27-Nov-2017 at 09:30
Ви благодарам за информациите, објавата е преместена во соодветна тема.

Edited by Џоле - 27-Nov-2017 at 09:30
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 396
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #427 Posted: 28-Nov-2017 at 01:57
Албанци не се сопственици на Сити Мол скоро година дена. Продаден е на британска компанија за 92 милиони евра.

http://a1on.mk/archives/659954
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11032
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #428 Posted: 28-Nov-2017 at 10:04
Имаше споделено вест за тоа на форумов уште кога се случи примопредавањето. Веројатно е во нишката за Сити Мол.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11032
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #429 Posted: 06-Dec-2017 at 18:32
На пластичарска улица:

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 202122

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.