build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Трговски објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 252627
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 533
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #521 Posted: 19-Sep-2022 at 16:39
Споредба со рендерот:

Originally posted by Џоле


 Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #522 Posted: 03-Dec-2022 at 18:19
Нов Жито маркет во населба Мичурин, во Скопје!
Маркетот се наоѓа на улица Симеон Кавракиров број 27, во Општина Аеродром.https://www.facebook.com/zito.marketi
Carpe diem
Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 159
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #523 Posted: 31-Jan-2023 at 19:11
што се случува само со рускиот дисконтер MERE во Македонија?
без веб-страница или Фејсбук страница, оскудни информации за нивниот објект во Скопје..
Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 105
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #524 Posted: 03-Jul-2023 at 11:24
Dali nekoj znae zosto Ruski MERE market se povlece od Makedonija?
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 456
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #525 Posted: 03-Jul-2023 at 11:38
Verojatno radi sankcii na ruski proizvodi
Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 105
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #526 Posted: 07-Jul-2023 at 18:26
Steta so si zaminaa od kaj nas, po ova videoto sto go gledam od Ruski Mere Market vo Srbija, dosta eftini produkti imaat. 118.45 dinara e 1 evro.

https://www.youtube.com/watch?v=A6IHvH6QKBY&ab_channel=Anita


Edited by UROS - 07-Jul-2023 at 20:00
Back to Top
bitola33 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 48
  Quote bitola33 Quote  Post ReplyReply #527 Posted: 07-Jul-2023 at 19:26
Predaleku sme nije od Srbija, uste za 50 godini nema da gi stignime....i kako drzava i kako lugje i kako tabijeti i kako domakjini
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #528 Posted: 11-Sep-2023 at 10:48
Во Дебар Маало, во приземјето имаше кафеана, не знам дали ќе остане или ќе се претвори во станбена зграда:локација и како изгледаше претходно:

https://www.google.com/maps/@42.0024724,21.4218153,3a,90y,130.58h,96.79t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRGP1_HmZI1iOjwWsT-MstA!2e0!7i13312!8i6656?authuser=0&entry=ttu

Edited by Џоле - 11-Sep-2023 at 10:50
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #529 Posted: 27-Oct-2023 at 17:38
Бизнис можност за реализација на урбанистички план
💡Урбаниот модел води кон смалување на загаденоста, минимизирање на користењето на необновливи ресурси, пристап на храна, користење на локални материјали, минимизирање на транспортот и невработеноста
◾️Со оглед на потребите на локалната заедница, нашиот проект за изградба на објект кој ќе вклучува станбени и деловни простори се очекува да има значително влијание во подобрување на многу аспекти од истата
👉Нудиме
▪️Парцела+комплетна проектна документација и дозволи
▪️ Клучен влез во Скопје
▪️Директен пристап до главна општинска инфраструктура
▪️Непосреден пристап до автопат А2
▪️7 км од центарот на градот
◾️Вкупна парцела – 46.112,00 м2;
▪️предвиден станбен простор 94,526 m2
▪️предвиден деловен простор 48,370 m2
Проектот вклучува инсталирање на фотоволтаични панели и ветерници со чија помош се намалува загадувањето на воздухот, се намалуваат и елиминираат трошоци за електрична енергија како и ризикот од прекини на струја. Воедно е запазен естетскиот аспект кој заедно со другите придобивки го прави проектот уникатен и привлечен за купувачитеhttps://www.facebook.com/100092163644351/videos/153360914527126
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #530 Posted: 03-Nov-2023 at 13:29
Изложбено дистрибутивен центар со магацин - Балканија ММ во Визбегово

2023

дизајниран од syndicatestudio.mk и номиниран за EUMiesAward 2024

https://miesarch.com/work/5276

Edited by Џоле - 03-Nov-2023 at 13:34
За сè има вторпат
Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 105
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #531 Posted: 09-Nov-2023 at 10:32
Vo Kavadarci ke se gradi uste eden Trgovski centar, investitor ke bide gradeznata kompanija Gradba Promet od Kavadarci, koja sto go gradi ( izveduvac, ne investitor ) i trgovskiot Litlle America. Pred edna nedela ima dobieno dozvola za gradba, a neznam koga mu e vo plan da se pocne so gradba. ( prizemje i tri sprata ke bil ) Lokacijata e odma sproti Litlle America.


https://www.google.com/maps/place/41%C2%B026'38.2%22N+22%C2%B000'39.5%22E/@41.443753,22.0109415,209m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d41.4439444!4d22.0109722?entry=ttu

https://ossp.katastar.gov.mk/OSSP/faces/public/customMaps/imotenList.xhtml?&idParc=6979910

Edited by UROS - 09-Nov-2023 at 16:25
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #532 Posted: 15-Dec-2023 at 10:24
Ова не е деловната зграда за Емпорио мол?
Јас таму објавив неколку постови за отворањето
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #533 Posted: 15-Dec-2023 at 12:34
Па е, но технички ова е комерцијален објект, така што нека стои тука.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #534 Posted: 15-Dec-2023 at 18:29
Отворање на К Mall во Ѓорчеhttps://www.facebook.com/gjorcePatriotsko
Carpe diem
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1304
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #535 Posted: 19-Dec-2023 at 15:29
Не можам да најдам тема ГТЦ Скопје па ќе прашам тука. Што е со печуркава викендичка никната во сред ГТЦ, во задниот дел. Не ми се веруваше кога го видов ова.

Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 105
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #536 Posted: 09-Jan-2024 at 14:49
Vo Kavadarci se pocna so rabota okolu izgradbata na noviot Mall koj ke se naogja odma sproti Mall-ot Little America. Mestoto e 4600 m2 i e vo sopstvenost na Kavadareckata gradezna kompanija Gradba Promet.
Stef4o, ti imas taka insajderski informacii haha, ako mozes doznaj kako ke izgleda, koga ke bide gotov, i nekoj dr. raboti.

https://www.google.com/maps/place/41%C2%B026'38.2%22N+22%C2%B000'39.6%22E/@41.4438977,22.0110438,120m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d41.4439444!4d22.011?entry=ttu&fbclid=IwAR1Um-8PgIKnBA1k_x6QxHLs4x2pWsVwV3C-7mA79jBDlj5Xx8jO8Ai_QD4

https://ossp.katastar.gov.mk/OSSP/faces/public/customMaps/imotenList.xhtml?&idParc=6979910&fbclid=IwAR345Y3BwvKz34W-3vc00P6Yvc3QsTXIH9BJmdEM9DF50_TlVt1JYXUdY5E


Edited by UROS - 09-Jan-2024 at 14:50
Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 105
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #537 Posted: 15-Mar-2024 at 17:49
Vero ke gradi svoj market vo Gevgelija

https://www.facebook.com/reel/2745014562318058
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 252627

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.129 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.