build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Резиденцијални објекти
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Резиденцијални објекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 12131415>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 14-Sep-2020 at 08:04
Некој нов проект во најава на Еуровиа,незнам каде поточно локациски во Тетово но чинам ќе биде нешто налик на концептот на Емка и New Star Резиденс.


Villas22 - Tetovohttps://www.facebook.com/fi.bau
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 14-Sep-2020 at 13:22
Бардовциhttps://www.pazar3.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 15-Sep-2020 at 15:14
Планирано за во Влаеhttps://www.facebook.com/HM1440
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 15-Sep-2020 at 15:47
Близу гимназија Нова на ул.Прашкаhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 22-Sep-2020 at 06:40
Нов проект на Аттика за во Скопје(од инстаграм)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 23-Sep-2020 at 13:34
СРЕЌКО ПУЖАЛКА БР. 52, ЧЕНТООбјектот е планиран како станбена куќа за семејно живеење.

Се наоѓа на ул. Среќко Пужалка, бр.52 односно Ченто КО Синѓелик 1.

Вкупната нето планирана површина е 1186м2, од кои 740м2 ќе бидат станбен простор (со 8 станови кои се распоредени на 4 нивоа), 314м2 се планирани за затворен гаражен и подрумски простор на едно ниво и 132 м2 се планирани за заеднички простории и комуникации.

Изградбата на објектот започна на 03.07.2020 година, а се планира да биде завршен најдоцна до јули 2021 година.

Објектот ќе се карактеризира со одлична топлинска и звучна изолација, современ урбан изглед, и ќе ги овозможи сите карактеристики на квалитетен и семеен живот.

Се нудат повеќе видови станбени единици и тоа од 38м2 па се до 168м2. Становите имаат една, две спални или три спални.

https://pandev.com.mk/proekt/srekjko-puzhalka/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 23-Sep-2020 at 16:21
May Apartments Taftalidze 2

https://www.facebook.com/elitteliving/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #268 Posted: 26-Sep-2020 at 13:14
Villa V | Villa L | Villa M-Mavrovo

https://www.facebook.com/modium.studio.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #269 Posted: 27-Sep-2020 at 11:12
Нов проект на Аттика во Скопје(од инстаграм)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #270 Posted: 27-Sep-2020 at 11:45
Некаде во Карпош

https://www.facebook.com/leart.proekt
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #271 Posted: 28-Sep-2020 at 12:47
На ул.Алжирска во Карпош(од инстаграм)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #272 Posted: 28-Sep-2020 at 17:02
Пржиносостојба 01.09https://www.instagram.com/homebuilding_/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #273 Posted: 30-Sep-2020 at 07:20
Тафталиџе

https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #274 Posted: 01-Oct-2020 at 12:08
La Piz во Капиштец на ул.Антон ПановBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #275 Posted: 04-Oct-2020 at 14:34
Оформен подрум, наменет за 8 паркинг места, за 7 стана во Smart Life Building #2 на ул. Леринска бр. 6аhttps://www.facebook.com/seismicmk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #276 Posted: 05-Oct-2020 at 07:39
Во Тафталиџе на ул.Њуделхискаhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #277 Posted: 07-Oct-2020 at 12:41
Во Тафталиџе на ул.Хелсинки бр 13

pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #278 Posted: 08-Oct-2020 at 11:32
Водно/Црниче

27.09.2020

06.10.2020

https://www.facebook.com/sblidabec
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #279 Posted: 11-Oct-2020 at 14:20
Нов проект на Атика за Скопје(од инстаграм)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #280 Posted: 13-Oct-2020 at 12:04
На ул.Леринскаhttps://www.facebook.com/seismicmk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 12131415>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.