build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Резиденцијални објекти
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Резиденцијални објекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 219
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 05-Apr-2020 at 16:57
Одличен проект! Браво!
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 881
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 05-Apr-2020 at 17:10
Куќава во живо испаднала подобра од рендерот, ова е научна фантастика за нашево градежништво. Браво, многу убаво изгледа!
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 177
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 08-Apr-2020 at 22:31
Одлично. Дали некој знае од што материјали е изработена фасадата и дали е вентилирана?

Edited by IN_MOTION - 08-Apr-2020 at 22:51
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 12-Apr-2020 at 17:40
Некои помали проекти на УЕБ Архитекти кои треба да се градат во Куманово

https://www.facebook.com/FineCosmos/?...

https://www.facebook.com/uebarchitects.kumanovo
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 14-Apr-2020 at 15:19
Рендери од индивидуални станбени објекти кои треба да се реализираат во

1.Визбегово2.Маџари3.Бутелhttps://www.facebook.com/arkitemaarchitecture/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 16-Apr-2020 at 11:40
Бардовци-О.Карпошhttps://www.facebook.com/klikogradba
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 17-Apr-2020 at 17:29
Originally posted by IN_MOTION

Одлично. Дали некој знае од што материјали е изработена фасадата и дали е вентилирана?


Вентилирана фасада со 10цм камена волна и терпапир. Материјалите искористени за фасадата се некој вид на гранитни плочи и ако не се лажам ХПЛ плочи.
Фасадата е изработена од Дитек Скопје.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 02-May-2020 at 11:21
DL Residence-Tetovohttps://www.facebook.com/pikaarkitekt/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 06-May-2020 at 11:43
Modern House BK
Location-Bardovci Skopje

https://www.facebook.com/europroekt/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 08-May-2020 at 16:25
Една завршена куќа во Бутел 2

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 09-May-2020 at 15:47
Проект кој наскоро треба да се гради во Бутелhttps://www.facebook.com/Алтеа-Пропертис-Altea-Properties
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 11-May-2020 at 10:55
Тафталиџе

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 17-May-2020 at 19:39
Топанско Поле

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 31-May-2020 at 12:31
Проект на Аттика кој треба да се гради во Скопјеhttps://www.instagram.com/attika_architects/
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4665
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 31-May-2020 at 12:54
Многу добри се! Ама сигурно имало чаре да се маскира климата.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 31-May-2020 at 13:38
Originally posted by гитардемон

Многу добри се! Ама сигурно имало чаре да се маскира климата.

Барем симетрично се поставени хаха.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 31-May-2020 at 18:00
Зградата е веќе изградена, сум ја сликнал на почетокот на месецов. Објавена е во друга нишка.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 07-Jun-2020 at 13:16
На што налетав сосем случајно (локација: Водно) Се продава, ако некој е заинтересиран

https://eurostandard.mk/mk/kontakt/prodazba-imot
За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 881
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 07-Jun-2020 at 15:36
Чек само да се пребројам во новчаник како стојам Crazy
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 08-Jun-2020 at 10:24
Бардовциhttps://propertyone.mk/kukja/luksuzna-kukja-vo-bardovci-ID5013H
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.