build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Резиденцијални објекти
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Резиденцијални објекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3839404142>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 163
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #781 Posted: 09-May-2022 at 14:32
Од објектот на Триарт кај Катастар:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #782 Posted: 09-May-2022 at 14:39
Нов проект на PROXY за Скопје

https://www.facebook.com/weareproxy
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #783 Posted: 09-May-2022 at 17:14
Originally posted by stef4o

Ви го презентираме нашиот нов проект на резиденцијален објект во соработка со @attika_architects за станбена зграда на ул.Дамаска бр.27а, Скопје.

https://www.facebook.com/energy.intelligenceMK


Уште рендериhttps://propertyone.mk/stan/ekskluzivna-ponuda-na-stanovi-vo-taftalidzhe-ID7971A
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14250
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #784 Posted: 10-May-2022 at 10:25
We and Nature комплексотhttps://www.facebook.com/weandnaturemk
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14250
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #785 Posted: 12-May-2022 at 17:09
На ул. Римска

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #786 Posted: 12-May-2022 at 17:16
Originally posted by Џоле

На ул. РимскаInvestor: Dejan Dimov
Location: Alzhirska, nr 33 Skopje
Surface: 1,200 m2
Year Completed: 2021
Investment Value: 7,000,000 MKDhttps://construction.eurovia.mk/works/residential-building-dejan-dimov-2/
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14250
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #787 Posted: 12-May-2022 at 17:18
Може сум ја утнал улицата Тука се, една до друга.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #788 Posted: 12-May-2022 at 17:26
Originally posted by Џоле

Може сум ја утнал улицата Тука се, една до друга.


И јас кога правев фотки од објектот пишував Римска но сега случајно видов дека е Алжирска.
Во секој случај овој дел од Карпош-Тафталиџе доби многу фини зградички.
Carpe diem
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 163
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #789 Posted: 14-May-2022 at 21:07
Триарт кај Катастар, Рендер v. Финална Фасада:Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #790 Posted: 17-May-2022 at 16:51
на ул. Елисие Поповски-Капиштец

https://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #791 Posted: 17-May-2022 at 17:18
Во Козле-07.05.2022

https://www.facebook.com/olivera.taseva/videos/944768689524821

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #792 Posted: 18-May-2022 at 14:11
улица Бриселска бр.8,

https://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #793 Posted: 20-May-2022 at 07:59
Ви го презентираме нашиот нов проект во соработка со @attika_architects
Локација: Тафталиџе, Скопје

https://www.facebook.com/energy.intelligenceMK
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #794 Posted: 20-May-2022 at 09:57
СТАНБЕН ОБЈЕКТ – ФОТЕВСКИ / Архи Груп План А

Општи податоци

Со проектот е опфатен основен проект за индивидуален станбен објект со намена на градба А1-ДОМУВАЊЕ ВО СТАНБЕНИ КУЌИ на ул.”Римска” бр.25 “ во Скопје КО Карпош на К.П. 6120

Проектот е изработен врз онова на ИЗВОД ОД ПЛАН БРОЈ 1254/2018 од 02.11.2018 год ДЛ 219, донесено со одлука бр.09-1484/8 од 03.03.2017 год. Издадено ос СЕКТОР ЗА УРБАНИЗАМ И КОМУНАЛНИ РАБОТИ.

Станбениот објектот се наоѓа во Скопје во населбата Тафталиџе на аголот на ул. “Атинска” и ул.”Римска”. Објектот е од сите четири страни слободно поставен во локација со точно определна градежна површина според горе наведениот ДУП. Од својата источна страна е пристапот до локацијата и пристап до влезот во обејктот. Новопроектираниот објект е поставен соодветно на градежната линија и со ваквата поставеност се добиваат два одвоени двора од северната и јужната страна на објектот. Паркирањето на возила е обезбедено во рамките на парцелата. Влезот до подрумот е обезбеден преку рампа која се наоѓа на источната страна на парцелата.https://marh.mk/fotevski-arhi-grup-plan-a
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #795 Posted: 20-May-2022 at 13:27
улица Владимир Назор спроти главниот влез на клиника

https://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14250
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #796 Posted: 20-May-2022 at 15:51
Пржино

Млада тричлена фамилија се вселува во својот нов дом после долго барање решение во многу архитектонски студија. После макотрпни анализи, семејството се одлучува да го започне својот сон со ателјето за проектирање и дизајнирање „Грамос Дизајн“, претставувано од архитект Димитар Грамосли.


целиот текст тука

https://www.porta3.mk/individualna-kukja-vo-skopje-so-edinstvena-energija/?fbclid=IwAR2Ck8YkmASsUB5nRmzbofE4mAlPl9LD6yNNGjoQQ4F1yzIIiNgyCyCikCE
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #797 Posted: 23-May-2022 at 14:03
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #798 Posted: 29-May-2022 at 12:41
на ул.Иван Цанкар во Карпош(од твитер)https://reklama5.mk

Edited by stef4o - 29-May-2022 at 12:46
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15647
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #799 Posted: 29-May-2022 at 15:00
Ново градилиште се подготвува на Водно(од твитер)Carpe diem
Back to Top
dwa View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 18-Jun-2021
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote dwa Quote  Post ReplyReply #800 Posted: 04-Jun-2022 at 11:31
Originally posted by stef4o

на ул.Иван Цанкар во Карпош(од твитер)https://reklama5.mk
Дали го имаш комплетниот линк од огласот?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3839404142>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.391 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.