build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Патна мрежа (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Патна мрежа (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 636465
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11457
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1281 Posted: 14-Jun-2018 at 14:03
По Гостивар:Пред Стража:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11457
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1282 Posted: 22-Jun-2018 at 13:33
Реконструкција на магистралниот пат Кочани-Делчево. Фотографиите се од 11 јуни, преземени се од фејсбук профилот на Министерот за транспорт и врски.

За сè има вторпат
Back to Top
koska View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 25-Nov-2011
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote koska Quote  Post ReplyReply #1283 Posted: Yesterday at 10:11
Одлично што се работи на оваа катастрофална делница меѓутоа мое размислување е дека голем дел од проблемите нема да бидат разрешени и за некоја година повторно ке биде во катастрофална состојба.Мора да се зафатат со многу посериозна реконструкција од типот на одредени места и со пробивање на тунели и посериозна зштита на косините
Back to Top
Bakica View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote Bakica Quote  Post ReplyReply #1284 Posted: Yesterday at 21:08
Se raboti na proekt za avtopatsko povrzuvanje megu Gostivar i Kicevo. Taka da stom se napravi toj avtopat, a spored mene mora sto pobrzo da se pocne da se raboti na nego, postoeckiot pat preku straza znacitelno kje se rastereti
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 636465

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.221 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.