build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Патна мрежа (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Патна мрежа (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 636465
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11489
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1281 Posted: 14-Jun-2018 at 14:03
По Гостивар:Пред Стража:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11489
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1282 Posted: 22-Jun-2018 at 13:33
Реконструкција на магистралниот пат Кочани-Делчево. Фотографиите се од 11 јуни, преземени се од фејсбук профилот на Министерот за транспорт и врски.

За сè има вторпат
Back to Top
koska View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 25-Nov-2011
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote koska Quote  Post ReplyReply #1283 Posted: 24-Jun-2018 at 10:11
Одлично што се работи на оваа катастрофална делница меѓутоа мое размислување е дека голем дел од проблемите нема да бидат разрешени и за некоја година повторно ке биде во катастрофална состојба.Мора да се зафатат со многу посериозна реконструкција од типот на одредени места и со пробивање на тунели и посериозна зштита на косините
Back to Top
Bakica View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Bakica Quote  Post ReplyReply #1284 Posted: 24-Jun-2018 at 21:08
Se raboti na proekt za avtopatsko povrzuvanje megu Gostivar i Kicevo. Taka da stom se napravi toj avtopat, a spored mene mora sto pobrzo da se pocne da se raboti na nego, postoeckiot pat preku straza znacitelno kje se rastereti
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11489
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1285 Posted: 01-Jul-2018 at 20:19
Неколку километри по Стража има нов слој асфалт. Фотките (несмасни се зашто е сликано при возење) се од вчера, тогаш се поставуваше, денес на враќање веќе се возеше по нов асфалт.За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 647
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #1286 Posted: 10-Jul-2018 at 20:08
Originally posted by Влатко

Еве и една по прегледна листа

http://www.brif.mk/usvoena-godishnata-programa-za-izgradba-i-rekonstruktsija-na-drzhavni-patishta-za-2018-godina/


Дали некој има негде најдено список на завршени проекти од оваа програма? Од ова што го знам, Јегуновце-Пршовце е завршено, патот кон Маврово (Гостивар-Колари) исто така, стариот пат за Катланово исто е завршен.

Сепак, забележав дека во програмата е ставен и патот Драчево-Зелениково, а токму завчера забележав дека патот е само гребен на одредени места за пополнување дупки, што ме разочара во целост, па затоа прашувам дали некој знае статус на сите овие работи.

Или пак, има негде објавено, нели најтранспарентна Влада во регионот
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #1287 Posted: 13-Jul-2018 at 20:50
Првите две видеа се од Демиркапија до Смоквица, третото од Неготионо до Гевгелија. Двете видеа се превземни од youtube и се од Јуни месец.

https://www.youtube.com/watch?v=9VBvMvITSoM
https://www.youtube.com/watch?v=E3O-p0ccr5A

https://www.youtube.com/watch?v=BeIsS8YIIKc
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1823
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #1288 Posted: Yesterday at 08:14
Од Логоварди до РЕК треба да е завршен, незнам до каде се стигнати на Кочани - Делчево и Берово - Струмица но и тие треба да се завршени или при крај.
После Стража тубро се работи така да добри вести може да очекуваме наскоро.

Мене ме чуди што заглави реконструкцијата на Катланово - Петровец  (автопатот) бидејќи таблата стои а ништо не е пипнато сеуште.

Вчера поминав ама доцна навечер Штип - Радовиш, таму турбо се работело изминатиов период на новата делница.

Реконструкцијата на средната лента према Тетово е завршена до Групчин ако не се лажам, вчера се работеше на клучката Сарај.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 636465

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.