build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Патна мрежа (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Патна мрежа (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 676869
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Bistro View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16-Dec-2018
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Bistro Quote  Post ReplyReply #1361 Posted: 22-Aug-2019 at 06:40
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12196
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1362 Posted: 06-Sep-2019 at 09:14
Завршивме со рехабилитација на регионалниот пат Р1207, делница Младо Нагоричане – Пелинце, инвестиција од 1,2 милиони евра.

фото: фб профилот на Горан Сугарески
За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #1363 Posted: 06-Sep-2019 at 18:22

Ако е навистина до граничниот премин, тогаш браво.

Инаку, ова на фотографиите и пред оваа реконструкција беше во добра состојба. Ужасот почнуваше по селото Старо Нагоричане.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #1364 Posted: 11-Sep-2019 at 20:05
Завршена е и обновата на регионалниот пат Драчево-Зелениково, односно до кракот кон селото Таор. Патот беше во катастрофална состојба, па така конечно доживеа обнова. За жал слики немам, ама е добар за возење.
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 77
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #1365 Posted: 12-Sep-2019 at 08:38
Завршена е реконструкцијата на 15км од патот Делчево - Пехчево и на патот Берово - Клепало (граничен премин). Извршена е реконструкција на најоштетените 15км од вкупно 40 од патот Виница - Берово. Во сите три случаи се гребеше асфалтот па се нанесоа 2 нови слоја, беше извршена замена на еластичните огради и беше поставена нова сигнализација.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2432
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1366 Posted: 12-Sep-2019 at 12:31
Реконструкција на патот Маврово-Никифорово(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12196
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1367 Posted: 12-Sep-2019 at 13:51
И патот кон Леуново е во очајна состојба, треба да се обнови.
За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #1368 Posted: 12-Sep-2019 at 19:24

Во веста од денес беше наведено дека наредната година ќе се продолжи со обнова на кракот Бунец-Леуново, а исто така беше споменато и дека ќе се работи на Маврово (брана)-Жировница
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 676869

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.