build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Патна мрежа (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Патна мрежа (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 777879
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #1561 Posted: 15-Nov-2020 at 23:54
Originally posted by ehrlich


Точкарскава моја заедница нема известено дека е завршено


Еве од прва рака - не е завршено, возев саботата. Чакштовише, џандар „не усмери“ по автопат, се тампонирало кај Групчин.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2275
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1562 Posted: 23-Nov-2020 at 22:23
Originally posted by ehrlich


Па последно знам дека до Меморијалниот музеј Пелинце ставија нов асфалт од Драгоманце и е одлично за возење. Од Пелинце до граничниот премин памтам дека беше стариот асфалт (освен ако не го довршиле). На српска страна, патот беше добар. Инаку, пред обновата, овој пат беше најкрш во цела држава.

Супер е патот од Нагоричане до граница, го обновиле до крај; само треба малку да ги потсредат сливниците, на некаде се ептен на/до улица а дупките се големи. Зошто не ставаат решетки?
Уште да ги стават камерите против брзо возење, кај Коинце битанга возеше со 120.

Во Србија патот е од Тито ама уште може да врши работа. Од манастирот натаму обновиле.

Старо Нагоричане-Пелинце


Пелинце-ГП ПелинцеГП Прохор Пчињски-манастир Прохор ПчињскиEdited by Staro Skopje - 23-Nov-2020 at 22:26
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2275
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1563 Posted: 23-Nov-2020 at 22:24

Манастир-Врање

Манастир-Граница

Граница-Пелинце


Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7459
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1564 Posted: 26-Nov-2020 at 17:08
Извршен е увид во работните активности за рехабилитација и реконструкција, проширување на 3 лента на државен пат Крива Паланка – Деве Баир.https://www.facebook.com/drzavnipatista/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1565 Posted: 27-Nov-2020 at 17:40
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 777879

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.202 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.