build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Волонтери за ADB-S ресивери од FlightRadar24

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Волонтери за ADB-S ресивери од FlightRadar24
    Posted: 17-Mar-2013 at 16:13
Сигурно многумина од вас ја знаат страницата http://www.flightradar24.com кај што може да се следат во живо летовите низ целиот свет. FlightRadar моментално нуди бесплатни ADB-S ресивери на нивна сметка и на нивен трошок да ги достават низ целиот свет а во замена за тоа тие треба да бидат поставени и да биде овозможено 24/7 да емитуваат податоци и примаат податоци. На страницата има поставено локации кои ним им се во предност но не е исклчено да се аплицира и за било која друга локација. Јас имам пријател кој веќе доби ваков ресивер и е во Охрид и моментално покривањето таму е пополнето. Доколку има некој кој е заинтересиран да аплицира за ова и е во регионот на Скопје или било каде во државата, посетете го линкот каде детално е објаснето што како. Јас сакав да аплицирам но бидејќи не живеам во куќа (што е идеално за ова) не аплицирав.

http://www.flightradar24.com/free-ads-b-equipment
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.