build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Волонтери за ADB-S ресивери од FlightRadar24

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Волонтери за ADB-S ресивери од FlightRadar24
    Posted: 17-Mar-2013 at 16:13
Сигурно многумина од вас ја знаат страницата http://www.flightradar24.com кај што може да се следат во живо летовите низ целиот свет. FlightRadar моментално нуди бесплатни ADB-S ресивери на нивна сметка и на нивен трошок да ги достават низ целиот свет а во замена за тоа тие треба да бидат поставени и да биде овозможено 24/7 да емитуваат податоци и примаат податоци. На страницата има поставено локации кои ним им се во предност но не е исклчено да се аплицира и за било која друга локација. Јас имам пријател кој веќе доби ваков ресивер и е во Охрид и моментално покривањето таму е пополнето. Доколку има некој кој е заинтересиран да аплицира за ова и е во регионот на Скопје или било каде во државата, посетете го линкот каде детално е објаснето што како. Јас сакав да аплицирам но бидејќи не живеам во куќа (што е идеално за ова) не аплицирав.

http://www.flightradar24.com/free-ads-b-equipment
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.