build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје ... Убав пролетен ден

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Скопје ... Убав пролетен ден
    Posted: 30-Mar-2008 at 16:40
Скопје - Семафор Ново Лисиче ...
 
Скопје - Од мостот кај Железничка станица ...
 
Скопје - Од мостот кај Железничка станица ...
 
Скопје - Од мостот кај Железничка станица ...
 
Скопје - Пред РТВ и Факултетите ...
 Скопје - Пред Судска Палата ...
 
 Скопје - Семафор Судска палата ...
Скопје - Влада на РМ ...
 
Сликите се од вчера настанати возејки кон Библиотека Браќа Миладиновци ... каде се промовираа 14-те БлогКниги ... 
Се гледа дека почна да гази пролета во нашиот град
најубавото годишно време ...

За поголема резолуција десен клик на сликата ... и избери ја првата опција ...


Edited by волан - 30-Mar-2008 at 16:41
волан
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Mar-2008 at 17:51
Добри фотки волан Smile

Времево е навистина убаво, треба да се искористи за фотографирање дур не фатила жега...
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Mar-2008 at 20:48
Супер слики Волан. А и времево е супер деновиве, може и јас да ја позајмам дигиталец од негде да сликнам нешто асално, мојот одамна е расипан Unhappy
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Mar-2008 at 20:53
Originally posted by La Linea

Супер слики Волан. А и времево е супер деновиве, може и јас да ја позајмам дигиталец од негде да сликнам нешто асално, мојот одамна е расипан Unhappy


Па што не купиш некој, има прилично ефтини варијанти за прва помош
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Mar-2008 at 21:20
Мислев за деновиве. А летово, дај Боже ако испадне се како што планирам, ќе го направам тоа во Америка Cheers
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 30-Mar-2008 at 22:45
Originally posted by La Linea

Мислев за деновиве. А летово, дај Боже ако испадне се како што планирам, ќе го направам тоа во Америка Cheers

Ако идеш за америка - дефинитивно препорачувам од таму да си купиш дигиталец. Пример во канада (исти курац ко америка) дигиталната опрема е едно 400% поевтино него во МКД. Да не претерувам сега 400%... ама многу поевтино. Јас на неколку пријатели им однесов дигитални апарати лани и тоа за 200 долари на попуст (130-145 ЕУР) начекав 7 мегапиксли, со снимање, сите тракатанци. Картица мемориска имаш за 20 долари (13 ЕУР) од 2 гигабајти на попуст... а такви попусти редовно ги има, само да знаеш каде и кога да бараш.

Сликиве се јаки пбанкс! Се појави твојата уметничка страна повторно викендов! Thumbs%20Up Cheers
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 30-Mar-2008 at 22:47


абе каков пбанкс, волан ги постираше LOL
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 30-Mar-2008 at 22:48
ПроМКД, Кога доаѓаш нареден пат, да ти нарачам и ја по нешто? LOL

Edited by Cloverstack - 30-Mar-2008 at 22:49
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 30-Mar-2008 at 22:57
Originally posted by pbanksабе каков пбанкс, волан ги постираше LOL

Абе што се секираш... тога тебе ти давам слава зимај! LOL


Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 31-Mar-2008 at 14:39
Preubavi
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 04-Apr-2008 at 17:09

Скопје панорама 1


Скопје панорама 2


Скопје панорама 3


Скопје панорама 4


Скопје панорама 5

Панорамите се направени вчера ...Edited by волан - 04-Apr-2008 at 17:10
волан
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 04-Apr-2008 at 17:10
Конечно фотки од ЗОИЛ Big%20smile
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 04-Apr-2008 at 17:13
Леле Волан си не просветлил!!! Најдобри слики ЕVER!!  Таа од ЗОИЛ е најдобра дефинитивно! Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up Тешко ли беше да добиеш пристап до местава?

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 04-Apr-2008 at 17:14
Originally posted by La Linea

  Таа од ЗОИЛ е најдобра дефинитивно!


Сите се од зоил Bash Big%20smile

Шо ти е тебе деноиве? LOL
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 04-Apr-2008 at 17:23
ова се први фотки што ги гледам од зоил во живот... браво Rock
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 04-Apr-2008 at 17:25
Имав таму работа неколку дена
работев на 12 спрат и не ми беше тешко полследниот ден да појдам со фотоапарат ...

Ке Ви аплодирам уште неколку ... за жал времето беше катастрофа за сликање осем краток период ... но како и да најдов начин - врска како да сликаме од зоил ...  но мора денот да биде прекрасен за сликање ... а ке треба и статив да се понесе за правењена панорами ...

Направив доста слики и према Водно но поради времето квалитетот на сликите е катастрофален ... многу лош ...Edited by волан - 04-Apr-2008 at 17:26
волан
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 04-Apr-2008 at 17:25
Првин со блејдск и летањето, сега ова.. Ц  Ц Ц Ohno

Само што станав од спиење не замерувајте. Мислев дека некои се сликани од кулите од градски ѕид и сл.  Bonk
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 04-Apr-2008 at 21:15

Skopje panorama 6 Prema vodno i olimpisko


Skopje panorama 7 Prema vodno i stara zlezncka


Skopje panorama 12 Prema kisela voda ...


Skopje panorama 16 Prema Vodno ...


Skopje panorama 18 Prema Vodno 2 ...


Skopje panorama 19 Prema vodno i stara zlezncka 2 ...


Skopje panorama 20 Prema Vodno 3 ...


Skopje panorama 21 Prema kapistec ...


Skopje panorama 22 Prema kapistec 2 ...


Skopje panorama 23 Prema Olimpisko ...


Skopje panorama 24 Prema Vodno 4 ...


Skopje panorama 25 Prema Vodno 5 ...


Skopje panorama 26 Prema Vodno 6 ...


Skopje panorama 27 Prema Vodno 7 ...


Skopje panorama 29 Prema Vodno 8 ...


Skopje panorama 30 Prema Vodno 9 ...


Skopje panorama 31 Prema Vodno 10 ...

Морав малку да ги шминкам сликите поради непродорноста за сликање ... неубавото време ... мала сумаглица ... многу и е жал што не беше поубаво времето ... убав пролетен ден за сликање ... но небото беше матно ...
Edited by волан - 04-Apr-2008 at 21:17
волан
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 05-Apr-2008 at 10:22
Super se slikite ,,,ama panoramite ne si go spoil kako sto treba,,,,,ako saKas pusti mi gi slikite ,,,ke gi napravam da bidat  podobri ,,
Thumbs%20Up
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 05-Apr-2008 at 11:54
нека стојат со “фабричка грешка“ .... другпат ке ги поправам ... знам дека сето тоа може подобро преку програма ... но немав време за тоа ...

Edited by волан - 05-Apr-2008 at 11:55
волан
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.