build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје ... Убав пролетен ден

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 06-Apr-2008 at 19:43
Ај што ќе ја реновираат кулата све убаво, само не ми е чудно и бројките да трпат двојазичност.


п.с. Тука не е тема за дискусија. Ги молам админите ако има тема да го префрлат муабетот тамо, ако не нека креираат една.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 06-Apr-2008 at 21:45
bravo VOLAN ,,,slikive zakon ,,,,eve 2 tvoj gi spoiv za da bidat panorama vo vistinska smisla na zborot,,,,Edited by blejdsk - 06-Apr-2008 at 21:45
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 06-Apr-2008 at 23:20
WOW каква слика!! Thumbs%20Up
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 07-Apr-2008 at 00:36
Bravo za slikite Volan, nikogas ne sum go videl Skopje od ovoj agol i kako ubavo se gleda crkvata Sveta Bogorodica
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Apr-2008 at 19:36
blejdsk View%20Drop%20Down одлична спојка ... за жал малку ке има прекин до новите серии од фотките ... ке има барем уште три ... ми излегоа поитни работи ... но не го заборавам овој проект ...

Инаку уште кога ги сликав сликите имав на ум да правам споени панорами ... така се сликани ... за жал не понесов статив за да бидат поубави спојките ... но и вака е добро ... најбитно од се е времето ... и паѓање на светлината ...

И да увидов дека не е рационално да се спојуваат повеќе од две фотки ...
Edited by волан - 09-Apr-2008 at 19:41
волан
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 10-Apr-2008 at 01:06
Абе волан, ти повеќе се разбираш. Ај обиди се да склопиш некоја 360-ка од Скопје. Слабо има таков stuff по нетов!
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 13-Apr-2008 at 15:18
ке се обидам ... но покасно ... сега имам многу стории во апаратот ... а и тука фалат уште три апдејта ...

поздрав ...

п.с. има трука и други мајстори ...
волан
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 26-Apr-2008 at 20:13
Скопје према Скопска Црна Гора ...

Не сум заборавил да ги доподигнам и преостанатите фотки од оваа колекција на фотки ... овојпат за оваа серија времето ми беше наклонето ...
0.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.
Edited by волан - 26-Apr-2008 at 20:37
волан
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 26-Apr-2008 at 20:18
Master
Bow
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 26-Apr-2008 at 20:40
Не ми ги собра сите од оваа серија па тука ке ги дополнам ...
20.

21.

22.

23.

волан
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 26-Apr-2008 at 20:42
Последните четири што ги надодадов на серијата не се од најдобрите ... но ете да ги има ...

pbanks View%20Drop%20Down  - само се најдов на право место во право време ... а за оваа серија ми се погоди и правецот на светлото и количината на сонцето ... за мој укус уште малку пошарено небото требаше да биде ... но и ова беше ОК ...
волан
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 26-Apr-2008 at 20:44
Предобро! Волан ме оставаш без зборови! Дури и МТВ изгледа добро тука
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 26-Apr-2008 at 20:51
Нешто се успавте другите ... не гледам некои нови колекции на фотки ... испити ли се женски ли се во прашање ??
волан
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 26-Apr-2008 at 22:04
Applause  Applause   Applause
 
Незнам што да кажам, мноооогу добар агол некако навикнат сум на слики од кале или водно, многу интересно браво.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 27-Apr-2008 at 00:50
Еве една мала серија од Кале. Не беше баш толку убав, ама сепак беше пролетен ден Big%20smile

1


2


3


4


5


6


7


8


9

Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 27-Apr-2008 at 03:31
Ama ubavo izgleda :( posebno so oblacite, mnogu ubavo.
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 27-Apr-2008 at 13:38
Супер се фотките ... за мој укус небото треба да биде густо шарено за да фотките бидат со одличен колорит ... но за успешна фотографија треба да се начека момент ... што не значи дека не треба да се фотографира во секоја прилика ...
волан
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 14-Sep-2018 at 13:31

муабетов е за во нишката есен-зима, но за да го поздравам Волан нека оди тука, бреј откако си замина од билд пејсажи и репортажи се помалку на блог, тук таму по некоја зоо досетка и то [1] чиниш ко да си бил мотивација така за новите слонои во золошка, a камо да потсетеше дека сеуште нлосичани се судбински комшии на вардариште [2] уште да биднеше репортажен спунт и за нови гулабарници во НЛО [3] та бар помладите да не се замараат со склет секојдневие, со единствена одишка на празна клупа пред расцветани грмушки ...

http://volanskopje.blogspot.com/2008/10/blog-post_9581.html

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.