build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Телекомунациска кула на Водно
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Телекомунациска кула на Водно

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 420
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 02-Dec-2019 at 14:02
so rotiracki restoran moze da bide mnogu dobar proekt, na celo vodno nema panoramsko mesto da si sednes i kafe da si pies so panorama na skopje
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 17-Mar-2020 at 20:01
До каде е изградбата на овој објект?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 25-Mar-2020 at 16:09
Originally posted by skopskodete

До каде е изградбата на овој објект?


Во последно време нема вести за проектов, а во последната вест се спомна дека е завршена бетонската основа и сега треба да се премине на изградба на останатите делови.
За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 25-Mar-2020 at 16:29
Originally posted by Џоле

Originally posted by skopskodete

До каде е изградбата на овој објект?


Во последно време нема вести за проектов, а во последната вест се спомна дека е завршена бетонската основа и сега треба да се премине на изградба на останатите делови.

Откако ќе заврши изградбата дефинитивно ќе биде нов симбол на Скопје. За жал многу се одолговлекува...
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3644
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 06-Apr-2020 at 06:16
Da se nadevame deka konecno ke se zavrsi ovoj proekt

Најмногу од овие пари ќе се трошат на капитални инвестции, кој инаку не беа значително планирани за 2020. Сите пари, или безмалку 200 милиони денари, ќе се потрошат на антенскиот систем за контрола и мониторинг на Водно. Од нив, 2,5 милиони евра ќе бидат за изградба во текот на годината, а останатите за надзор и за проектантскиот надзор.

https://faktor.mk/aek-kje-ja-troshi-milionskata-zashteda-za-da-pomogne-vo-krizata

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.