build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на Комерцијална Банка (Сан Марко)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 26272829>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #541 Posted: 16-May-2013 at 13:35
ocigledno, bidejki so novoto potkrovje-divogradba se potvrduva toa
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #542 Posted: 16-May-2013 at 14:22
Чек чек... случајно да не ставаат онакви климатизери како што ги има на секоја зграда во Скопје... се надевам не...

Ако направат такво нешто... треба да се самоубијат... ќе ја уништат една од најмодерните згради во МК...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #543 Posted: 16-May-2013 at 15:18
ke stavat da, gi vidov kako vnesuvaat desetina, megutoa se nadevam ke gi skrijat. t.e. posle sve sto napravija, ne se ni nadevam vise, tuku se molam. se pokazaa bas kako "banka na godinata". poradi alchnost za kvadratura (ne, penthaus od 300 m2 kolku sto ima potkrovjeto ne se dovolni za apetitite na direktorot) dogradija kat bez oko da im trepne, mene me plase sto sve ke napravat so zgradava...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12768
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #544 Posted: 19-May-2013 at 19:06


сликата е преземена од http://carolapucci-tips.blogspot.com/2013/05/paris-vegas-ancient-greece-no-it-skopje.html

Edited by Џоле - 19-May-2013 at 19:07
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #545 Posted: 11-Jun-2013 at 15:56
vcera za prv pat nekolku sprata od objektot bea osvetleni od vnatre i navistina e sosema razlicno dozivuvanje. kancelariite se okeanski-bez zidovi i se dobiva eden vpecatok na transparentnost i prodirnost... prekrasno izgledase
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #546 Posted: 14-Jun-2013 at 10:28
kolku debilni mediumi imame, aj sto ja iskopirale vestta site edni od drugi nego ni eden ne se zaprasal zosto stavaat ista slika na objektot dodeka se gradese koga mozele da najdat i ponova..

http://tocka.com.mk/1/97711/komercijalna-banka-del-od-rabotata-ja-seli-vo-novata-zgrada-na-plostad


Комерцијална банка дел од работата ја сели во новата зграда на плоштад
14.06.2013 | 10:09
Извор: Нетпрес
Прочитано: 226 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Дел од банкарските услуги на Комерцијална банка, нејзините клиенти ќе може да ги добијат во новите простории на банката кои се сместени на градскиот плоштад, се наведува во информација објавена на Македонска берза.
Во новата административна стаклена зграда на градскиот плоштад, Банката ќе извршува купопродажба на девизи на девизен пазар, орочени денарски и девизни депозити на правни лица, купување на хартии од вредност во свое име, а за сметка на клиенти на примарен и секундарен пазар и вршење на старателски услуги, започнувајќи од денеска (14-ти јуни).

Банката, исто така, во новите простории ќе го го реализира и платниот промет со странство за правни лица (дознаки, акредитиви и гаранции) од денеска.

Додека кредитирањето на правните лица, во новите простории, ќе започне од следната среда- 18-ти јуни, а тргувањето со хартии од вредност ќе започне на 21-ви овој месец.

Комерцијална стана сопственик на овој објект откако ја реализираше хипотеката за одобрен кредит за неговата изградба.

Фирмата „Уни-М“ пред неколку години за изградба на овој објект зела кредит од Комерцијална банка во износ од 12,3 милиони евра. Бидејќи компанијата ќе го плаќала кредитот, банката во октомври 2010 година ја активирала хипотеката, а потоа ја откупила.

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #547 Posted: 18-Jun-2013 at 12:47
denovive ja ispraa fasadata, bas ubavo svetna, samo ne mi e jasno zosto ne gi popravija skrshenite brisolei i dali planiraat da gi popravat, bidejki fasadata ima garancija
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #548 Posted: 08-Jul-2013 at 20:24
denes za prv pat bese osvetlena i kupolata od vnatre, izgleda fenomenalno, koj ne go mrzi nek slikne
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #549 Posted: 30-Aug-2013 at 10:41
abe zgradava imase otvaranje oficijalno ili seuste ne?
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #550 Posted: 30-Aug-2013 at 12:10
Originally posted by xnx

abe zgradava imase otvaranje oficijalno ili seuste ne?


Поминав завчера од таму, сеуште се работи во внатрешноста на објектот.

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #551 Posted: 30-Aug-2013 at 18:11
ok, se nadevam deka ke gi popravat skrshenite brisolei, ke gi pokrijat klimite na potkrovje so nekakvo zelenilo i isto taka i klimite na prizemje ke gi maskiraat. bi bilo steta da go ostavat vaka
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #552 Posted: 17-Oct-2013 at 10:12
mnogu sum zadovolen kako go sredile parterot okolu objektov, ima zelenila od stranata i trotoarite se ubavo nivelirano kon 2ta vleza na objektot. edinstveno ne mi se svigaat elkite koi gi postavile na posledniot sprat, nekako smetaat na dizajnot i na pogledot kon plostadot
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #553 Posted: 17-Oct-2013 at 10:29

Originally posted by xnx

mnogu sum zadovolen kako go sredile parterot okolu objektov, ima zelenila od stranata i trotoarite se ubavo nivelirano kon 2ta vleza na objektot. edinstveno ne mi se svigaat elkite koi gi postavile na posledniot sprat, nekako smetaat na dizajnot i na pogledot kon plostadot


Имаш ли можност да го фотографираш тоа „задоволство„

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #554 Posted: 17-Oct-2013 at 11:14
aj koga ke pominam pak.. ili pa neka odi dzole
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1670
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #555 Posted: 17-Oct-2013 at 13:27
Uf kako bi legnala edna barokna fasada, ili kako sto go definirase eden ovdesen clen "Moderen barok".
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #556 Posted: 17-Oct-2013 at 13:47
ne se zezaj, mislam deka cenata sto ja plati objektov so toa sto odbi barok e previsoka- mu bapnaa 30 metarska kapuljaca pred nego za kazna
Back to Top
marko.kostoff View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-Oct-2013
Online Status: Offline
Posts: 104
  Quote marko.kostoff Quote  Post ReplyReply #557 Posted: 18-Oct-2013 at 18:58


Edited by marko.kostoff - 29-Jan-2014 at 19:51
Back to Top
marko.kostoff View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-Oct-2013
Online Status: Offline
Posts: 104
  Quote marko.kostoff Quote  Post ReplyReply #558 Posted: 18-Oct-2013 at 18:59


Edited by marko.kostoff - 29-Jan-2014 at 19:51
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12768
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #559 Posted: 18-Oct-2013 at 22:40
не се мои фотографииЗа сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #560 Posted: 19-Oct-2013 at 09:24
da, megutoa poveke staviv akcent na niveliranjeto na trotoarite so vlezot, bidejki imase nekoja glupa skalicka so cudna forma, sega gledam deka e adaptirano. pogotovo od pozadi, duri i del od ulicata e niveliran(podignat) na nivo na trotoarot i mu dava nekoj interesen shmek

a delov so klimive koi se gledaat me tera na povrakanje

isto i toa krovcheto na potkrojve nad crnite zidovi

Edited by xnx - 19-Oct-2013 at 09:25
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 26272829>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.