build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на Комерцијална Банка (Сан Марко)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #561 Posted: 26-Jan-2014 at 23:21
Zosto ne e staven za glasanje objektov neli e zavrsen?Dump
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #562 Posted: 27-Jan-2014 at 02:44
pa ne znam dali e oficijalno otvoren
Back to Top
marko.kostoff View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-Oct-2013
Online Status: Offline
Posts: 104
  Quote marko.kostoff Quote  Post ReplyReply #563 Posted: 27-Jan-2014 at 21:48


Edited by marko.kostoff - 29-Jan-2014 at 20:13
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #564 Posted: 27-Jan-2014 at 21:52
Си работи банката во објектот, всушност банката го има „населено“ и соседниот објект, поранешен Т-Хоум... и нешто наслушнав дека е можно ама според мене лично неверојатно... физичко поврзување на двата објекта, иако за тоа во ДУП сеуште нема основа... а не ни знам како би се извело и како би изгледало
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12769
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #565 Posted: 27-Jan-2014 at 21:57
Со некаков воздушен мост, што би било ужасно и да се замисли, а не, пак, да се изведе.
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #566 Posted: 15-Feb-2014 at 23:29
a be objektov ke ima otvaranje ili da go staime na ocenuvanje, vise aman 5 godini pominaa
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #567 Posted: 15-Feb-2014 at 23:46
што има да се гласа?мислам дека испод 9 нема да има.тоа значи најдобро оценуван објект и како таков и без оценување би заседнал на тронот
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #568 Posted: 16-Feb-2014 at 13:31
e pa ajde da glasame, za ovoj i uste nekolku objekti koi se gotovi a sme gi zaboravile, odamna nemalo ocenuvanje na nekoj objekt. gi zamoluvam administratorite da prezemat nesto okolu ova
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #569 Posted: 07-Mar-2014 at 18:23
ne znam sto treba da se sluci za da se stavi objektov na glasanje. im pisav na site administratori nikoj ne se potrudi da mi odgovori. sto e rabotava ne mi e jasno... ama verojatno na nekoj drug mu e.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12769
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #570 Posted: 07-Mar-2014 at 23:31
Originally posted by xnx

ne znam sto treba da se sluci za da se stavi objektov na glasanje. im pisav na site administratori nikoj ne se potrudi da mi odgovori. sto e rabotava ne mi e jasno... ama verojatno na nekoj drug mu e.


Известен е pbanks од страна на Cloverstack, но не знам од кои причини сè уште објектов не е ставен на гласање. Инаку, само pbanks знае и може да го направи тоа. Ние, другите модератори, не знаеме.
За сè има вторпат
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #571 Posted: 08-Mar-2014 at 00:29
Не само оваа зграда повеќето од објектите кои се изградија би требало да бидат ставени на оценување. Но мислам дека немора да се брза доколку некој од модераторите неможе да издвои време за да ги постави истите на оценување, подобро ќе се приберат впечатоците ако до сега не биле доволно добро прибрани.
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #572 Posted: 08-Mar-2014 at 01:54
Originally posted by Еден Дечко

Не само оваа зграда повеќето од објектите кои се изградија би требало да бидат ставени на оценување. Но мислам дека немора да се брза доколку некој од модераторите неможе да издвои време за да ги постави истите на оценување, подобро ќе се приберат впечатоците ако до сега не биле доволно добро прибрани.


Тука на форумов ништо не може да менуваме ниту на некаков начин да влијаеме. Излишни ти се коментарите.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #573 Posted: 11-Mar-2014 at 10:35Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #574 Posted: 11-Mar-2014 at 12:04
Надворешната илуминација не сум видел да ја пуштале откако започнаа со преселбата.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.