build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на Комерцијална Банка (Сан Марко)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 29>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Нов објект на Комерцијална Банка (Сан Марко)
    Posted: 18-Mar-2008 at 22:38
Скоро се чудевме за новата маркица 5.2.2 збутана во Мал РингЕве ви го проектот за неа, дело на Магос (ИК Банка, Корнер). Проектов е од 2007. Наведен е и инвеститор, УНИ-М од Скопје. Ваљда тоа значи дека изгледиве проектов да се реализира не се мали.

1

2 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Mar-2008 at 23:09
Рендерот за големиот проект на Магос не кажува многу. Може да искочи многу добар но може да искочи и многу лош. Во двата случаи мислам дека (неизбежната) купола е вишок. Самата маркица е веќе апсолвирана тема од нишката Мал ринг.
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Mar-2008 at 23:53
ovoj Magos ke go razubavi centarot , poso taa zgradata sto e pocnata odamna go nagrduva  izgledot na plostadot :( 
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 19-Mar-2008 at 12:08
Да, ама за жал не може тоа на страна... Еве и да ја игнорираме злоупотребата, сепак останува дека на проектот не му е таму местото и дека без разлика дали е добар сам по себе, лошо ќе се вклопи затоа што е збутан во веќе осмислена околина, а со тоа ќе ги нагрди и другите објекти околу него.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 05-Apr-2008 at 13:29
Epa luge ovoj objekt pocnuva da se gradi ,,,,,deneska  pominav na plostad sve e ogradeno i pocnuva da se raboti , imase kamioni vadea zemja najverojatno temelite ke se udiraat (za zal ne go nosev mobilniot da slikam)

Koga ke pocnata da se gradat gradskata kuka , zgradata na kamcev i uste edeniot golem objekt spored markicata, plostadov vo slednite 5 godini ke bide gradilste ogromno .Thumbs%20DownOhno


Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 05-Apr-2008 at 13:34
Абе нека биде градилиште....па и вака празно не личи на ништо само....после 5 години дали ќе изгледа добро или лошо...тоа е друго прашање Dunno
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 05-Apr-2008 at 13:35
А да те прашам имаше некое табло да пишува кој е инвеститор итн.....???????
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 05-Apr-2008 at 13:36
Dunno e toa ke vidime....bi trebalo da izgleda dobro ,,,so odredeni zabeleski ,pogotovo crkvata da ne se prai .
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Apr-2008 at 14:13
Само што ме информираа за ова и по СМС... Незнам што да кажам ваљда добра вест Ќе правиме нова нишка скоро
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 05-Apr-2008 at 21:55
BTW stvarno e neverojatna brzinata so koja startuvase ovaa rabota. Skolski primer kako koga sakaat (ne navleguvam vo pricinite zosto sakaat) mozat. DUP Mal Ring bese donesen pred 2 nedeli nekade, taa zgrada za prv pat bese zacrtana vo plan togas a ovie cim pocnale da kopaat znaci deka vekje imaat dokumentacija sobrano. Edno e da go imas proektot gotov a drugo e da soberes dokumentacija za dve nedeli. Zatoa drugi raboti ne e problem da se vleckaat po 100 godini.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 05-Apr-2008 at 22:48
Jas mislam ke se uklopi so zgradata na telekom ,,,ke izlea top!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 06-Apr-2008 at 01:40
Многу се две недели за собирање документација. За пола саат може све да се среди ако се сака.
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 06-Apr-2008 at 10:02
Каде се наоѓа точно овој објект?? 
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 06-Apr-2008 at 12:41
Види у Мал Ринг, новата вметната маркичка 5.2.2, Одма пред новата зграда на МТ.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 06-Apr-2008 at 12:47
Почнаа со работа Banana

[
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 06-Apr-2008 at 12:48
Многу топ работа е што ќе можеме да го следиме градењето интерактивно преку камерата на идивиди  Thumbs%20Up
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 06-Apr-2008 at 12:53
Banana одлично не ми текна на ова 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 06-Apr-2008 at 13:02
А на која страна ќе биде свртена зградата?!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 06-Apr-2008 at 13:10
Originally posted by lslcrew

А на која страна ќе биде свртена зградата?!


Па маркицата ти кажува све човече...
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 06-Apr-2008 at 13:37
ej sega vidov koga si ja sredil temava. Sega ukopcav, poshto na predhodnata tema kaj shto diskutiravme ednata slika ja nemav videno. Jasno e se. Ja preeska si mislev deka delot so dvete nastavci od strana e ustvari preden dal, atoa ustvari doaga kako zaden del.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 29>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.201 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.