build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - видео снимки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 9>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Скопје - видео снимки
    Posted: 02-Feb-2019 at 00:09
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Aug-2018 at 14:57
Базенот во Сарај, 1985 година

За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12012
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 10-Aug-2018 at 16:08


Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 24-May-2018 at 13:18
Видео запис за Југославија во 1972 година, има и кратка снимка од Скопје од 12:30 до 13:06.

 

Разгледница: Југославија 1972

 
23 Мај 2018 - 14:21
 
Извадок од холандски документарец од 1972-ра од егзотичните краишта на Европа, во кои се случува еден бајковит хепиенд по векови војни, насилства и балканштини.
 

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9009
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 01-Jan-2018 at 23:25
Најдов верзија и на Youtube


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9009
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Jan-2018 at 23:22
Каков неверојатен билдерски артефакт

Аердором и Мичурин 1985. Аеродром се гради на големо, населбата и инфраструктурата не е воопшто оформена. Мичурин е непрепознатлив, иако на моменти убав, генерално една типична источноевропска паланка.

Секоја чест на авторот, линкот кон видеото е на неговиот профил

https://www.facebook.com/stefo.bozarovski.7/videos/1982036972045501/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 31-Oct-2017 at 11:05
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 13-Feb-2017 at 23:11
Радишани

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 22-Jan-2017 at 21:00


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 22-Oct-2016 at 19:38


Порано таму имаше депонија со градежен шут, претпоставувам дека ја покриле неа за да не се гледа. И навистина глетката беше грозна за шетачите на кеј.
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 559
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 22-Oct-2016 at 17:38
Од кај е купиштето земја, чакал, шут или што и да е, зад СРЦ БТ(измеѓу него и Вардар)?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 22-Oct-2016 at 16:18
За сè има вторпат
Back to Top
DarkoFaith View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 28-Aug-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DarkoFaith Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 28-Aug-2016 at 00:42
http://www.youtube.com/watch?v=xxI-jh5gpFg

Skopje Timelapse


Edited by DarkoFaith - 28-Aug-2016 at 00:50
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 25-Aug-2016 at 12:35
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 14-Jul-2016 at 00:25
Originally posted by kultuzin

Originally posted by ЏолеВештачка трева и маси со столчиња за следење на европското првенство во фудбал на големиот екран отспротива.Gluposti. Morale bas tamu da go stavat.


Не се маси туку се палети со перничиња и целата замисла е на Телеком.Интересно делува, барем да се искористи за нешто паметно големиот екран.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 13-Jul-2016 at 20:38
Originally posted by ЏолеВештачка трева и маси со столчиња за следење на европското првенство во фудбал на големиот екран отспротива.Gluposti. Morale bas tamu da go stavat.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 13-Jul-2016 at 20:10


Вештачка трева и маси со столчиња за следење на европското првенство во фудбал на големиот екран отспротива.
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 13-Jul-2016 at 19:06
Sto e toa zelenoto vrz fontanata do spomenikot na Aleksandar?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 12-Jul-2016 at 09:53
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 09-Jul-2016 at 13:59
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 9>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.