build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - видео снимки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 27-Apr-2012 at 19:40
Песнава на почетокот од видеото е ѕверка... А сте го виделе ли спотот... RollinИако јас мислам дека можеле да одат со нешто поконкретно Само изгледа актерот не би им се нафатил... уствари од кај знаеш... може не им ни текнало.... а уште од почетокот знаев дека ќе има некој таков "заебан" крај
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 28-Apr-2012 at 00:36
Originally posted by MartiniMKD

Povelete nesto od mene

Skopje Drive

Добро направено Thumbs%20Up

Како ти беше стабилизирана камерата?
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 05-May-2012 at 23:21

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 05-May-2012 at 23:23

Оптовареноста на кружниот тек не е голема... што релативно може да ја подржи оправданоста за вакво сообраќајно решение за оваа локација... барем за сега...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 05-May-2012 at 23:37

Еве и една квалитетна снимка од фонтаната... Малку ме зачуди истата музика од отварањето...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 07-May-2012 at 01:20
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 14-May-2012 at 18:25
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 14-May-2012 at 18:25
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 14-May-2012 at 18:26

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 14-May-2012 at 18:27
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 14-May-2012 at 18:27
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 04-Jun-2012 at 00:36
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 12-Jul-2012 at 20:25
Скопје од почетокот на 1990те

Од Пред Дождот


Back to Top
kenzo_fan View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote kenzo_fan Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 13-Jul-2012 at 10:41

Скопје 1977, Исправи се Делфина

0:33:42 

1:10:47

1:28:46

1:33:56


 

"Скопје е промашен град" - Арх. Живко Поповски
Back to Top
kenzo_fan View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote kenzo_fan Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 13-Jul-2012 at 17:35

МНТ 1985

6:50

"Скопје е промашен град" - Арх. Живко Поповски
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 13-Jul-2012 at 20:58


Уште тогаш го запустиле, попрљаво е отколку сега.

Баш вчера ја гледав буквата А
Back to Top
kenzo_fan View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote kenzo_fan Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 14-Jul-2012 at 01:06

Да, не знам на што се должи тоа. На видеото фасадата е стара околу 6-7 години, а денес  делува почисто и ако се поминати повеќе од 12 години од реконструкцијата/чистењето, ако не се лажам.

-----------------------

На Делфина е интересно што може да се види сообраќај по улица Македонија.

"Скопје е промашен град" - Арх. Живко Поповски
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 14-Jul-2012 at 13:03
репортажа на CNN за градот на Мајка Терезаhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8ZrmSc0laBk

Edited by gjoko - 14-Jul-2012 at 13:04
Back to Top
kenzo_fan View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote kenzo_fan Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 18-Jul-2012 at 12:40

Скопје, Плоштад 1985

6:55

"Скопје е промашен град" - Арх. Живко Поповски
Back to Top
Petar View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Nov-2011
Online Status: Offline
Posts: 269
  Quote Petar Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 18-Jul-2012 at 13:52
steta sto ja otkornaa kockata...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.