build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - видео снимки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 751
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 25-Sep-2020 at 21:50
A well known Youtube vlogger has visited Skopje this week:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 06-Jan-2021 at 17:46
Скопје - Нова 2021 - снимка со дронhttps://www.facebook.com/aerofoto.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 16-Feb-2021 at 10:38
Mavic Air 2 - Skopje winter drone footage

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 19-Feb-2021 at 17:59
DJI Mavic Air 2 - Panoramic view at 500m (1640ft) height

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 21-Feb-2021 at 12:46
SKOPJE WINTER WALK AFTER SNOW [4K]Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 21-Feb-2021 at 12:50
Drone video of Skopje city centre - Thursday 04 2021

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 27-Feb-2021 at 18:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 23-Mar-2021 at 07:48
Gazi Baba

Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1010
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 23-Mar-2021 at 20:06
Скоро коментирахме Варламов и ето го неговото днешно видео.Видеото за мен е интересно единствено от урбанистична и архитектурна гледна точка, и коментарите за история и политика просто ги пропускам.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1877
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 23-Mar-2021 at 22:49
Кога сме кај русофонските youtube канали, повеќе би сакал Bald & Bankrupt да го видам како се шета меѓу комуњарски стамбени блокови или бруталистички или напуштени објекти низ Македонија, отколку Варламов да ги снима спомениците на плоштад што се миљарда пати снимани.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4047
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #191 Posted: 23-Mar-2021 at 23:55
Каков јазик леле поштојкољеновјрство😂😂😂. Шутка има ист стил како зградите на Москва па затоа не ми е јасно што му е смешно покјорстомајтввјотолкосколвство...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #192 Posted: 24-Mar-2021 at 10:44
Го изгледав видеото на Варламов, во суштина, не кажува ништо ново, тие критики сме ги упатувале и дискутирале на форумов безброј пати. Јас веќе се навикнав на најголем дел од спомениците и зградите, често ги одминувам без да ги забележам, но некој што првпат доаѓа во градов веројатно инаку ги доживува. Тоа е тоа, мора да се „исчисти“ просторот од вишокот, нема бегање.
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5402
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #193 Posted: 24-Mar-2021 at 12:18

Не сме зрели за таква работа. Злоделата на Грујо (кон свеста на Македонецот) нема маж кој може да ги поправи. Оди тргни еден споменик да те видам, одма ќе бидеш бугарољуб, татар, и нешто најдолно.

Сега малиот народ си пронајде значење и важност. Не е само прост славјанин кој седи по кладилници секој ден, сега е потомок на најголемите историски војсководци, филозофи, воини и што уште не. Кој може да им го одземе тоа?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1010
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #194 Posted: 24-Mar-2021 at 13:23
На мен главно две неща ми направиха голямо впечатление от видеото.
Първо -тия дюкяни за злато во чаршията. Толкова богати и така пищно изработени накити не съм виждал и в Истанбул,във Виена има много турски златарски магазини ,но са много по-скромни.Наверно в Дубай съм виждал нещо подобно.Кой го копува сичкото това злато бе хора....
И второ - бех потресен от мизерното състояние на железничката станица ,пероните и пространството ололо нея само неколко години след ремонта.Ум не ми го побира как може да се стигне до това положение - тотално занемаряване и непотдържане.

Edited by Galileo - 24-Mar-2021 at 13:26
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1877
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #195 Posted: 24-Mar-2021 at 16:10
Галилео најпрво да ти кажам дека си единствен тука од Бугарија кој има некакво активно учество, што е добро и го почитувам. Но морам да споменам една работа, еден апсурд кој моментално ни се случува кој е чиста креација на Бугарија. Не сакам да те напаѓам сега, не ми е тоа целта, напротив ќе прочиташ и во многу други нишки дека барем јас и уште еден двајца тука имаме длабоко позитивен став кон Бугарија.

Но, многу важно, состојбата со железничката ќе биде таква се додека Македонија не се итегрира во ЕУ и не се створат реални причина да се реновира. Да може што побрзо да се отворат фондови за пруга Будимпешта-Белград-Ниш-Скопје-Солун-Атина, како и што порано да се заврши пругата Скопје-Софија, или па да се отвори линија до Скопскиот Аеродром. Дури не е и само индиректно влијанието на последниве дипломатски глупости, туку е баш најдиректно со негативен ефект.

Така да колку што можеш апелирај и лобирај за Македонија!    Поздрав, секое добро!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #196 Posted: 17-May-2021 at 17:27
Скопје, населба Мичурин 1985 година

https://www.facebook.com/zapon.kafe.bar.skopje/videos/3723028281113208
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #197 Posted: 01-Jun-2022 at 18:35
Драчево

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #198 Posted: 24-Oct-2022 at 17:20
Skopje, Macedonia 🇲🇰 | 4K Drone FootageCarpe diem
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 184
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #199 Posted: 21-Nov-2022 at 06:26

Skopje, North Macedonia 🇲🇰 in 4K ULTRA HD 60 FPS Video by Drone
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.