build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Маса / Table series W/pedestal base - fritz hansen

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
angelov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 22-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote angelov Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Маса / Table series W/pedestal base - fritz hansen
    Posted: 22-Apr-2013 at 16:10
Здраво!

Се обидувам да најдам некој локален прозиводител на мебел кој прави „копии“ од една од овие маси:
1. http://www.fritzhansen.com/en/table-series-a603-supercircular
2. http://www.fritzhansen.com/en/table-series-b619-super-elliptical-extension-table-span-legs
3. http://www.fritzhansen.com/en/table-series-a622-circular#A622_10_BEECH_FC100_LC100_TA101

Ако го отворите линковите ќе видите дека цените на овие маси се ужасно високи, и апсолутно не ми се достапни. Од друга страна, се работи за многу едноставни/basic модели, но и покрај тоа, не сретнав производител што кај нас ги продава, не сретнав ни некоја варијанта приближно до оваа. Постои една маса во JYSK (http://cdn2.jysk.com/getimage/web.large/3698801/WEB/1010), но истата е со бела боја (јас не сакам бело), а се работи за хромирани ногарки со медиапан.
Второто прашање ми е, какви се шансите, оваа маса од JYSK да се „префарба“ или обложи со фурнир, за да истата наместо бела биде со „дрвена“ нијанса.

Многу благодарам на одговорите и сугестиите однапред.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.