build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел Бетон (седиште на ВМРО-ДПМНЕ)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 14>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 20-Mar-2015 at 17:48


За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3906
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 20-Mar-2015 at 17:52
Хаха знам што планира грујо: Да излезе на балкон и да збори пред граѓаните што се веднаш тука на малиот ПЛОШТАД. ПАПА 2😁😁😁

Edited by my Macedonia - 20-Mar-2015 at 17:52
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 20-Mar-2015 at 19:44
Ајде да го видиме и другиот комерцијален дел што остана каков ќе биде и како ќе се вклопи со објектов.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 20-Mar-2015 at 20:19
Едно прашање-кој дел е хотел ,а кој седиштето на партијата.Изградениот дел чив е? На хотелот или на партијата/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 20-Mar-2015 at 21:16
Хе-хе, а ти што мислиш? За што попрво ќе се потрошат туѓите пари - за своето седиште или за некојси хотел?
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 20-Mar-2015 at 21:17
Originally posted by my Macedonia

Хаха знам што планира грујо: Да излезе на балкон и да збори пред граѓаните што се веднаш тука на малиот ПЛОШТАД. ПАПА 2😁😁😁


Излези Грујо, право на тераса, и поздрави ја гоцевата раса... (понатаму си знаете како оди песната)
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 23-Mar-2015 at 11:08
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 23-Mar-2015 at 13:32
Колку само не му е место тука на куров...

Тука само една пониска фонтана и чао.

EDIT: Објектов е многу пригоден за бранење, приодите се тесни и лесни за одбрана.

Edited by Bojan10 - 23-Mar-2015 at 13:45
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 25-Mar-2015 at 04:48
Објектот изгледа убаво.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 25-Mar-2015 at 09:08
ФОТО ВЕСТ: Новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ е речиси готово

Новите простории на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје се речиси готови. Објектот се гради во партнерство со градежната компанија „Бетон“ од Скопје, која целосно го понесе финансискиот товар на инвестицијата, а за возврат доби дел од новиот објект, кадешто треба да профункционира хотел и деловен центар. Делот од објектот што ќе му припадне на „Бетон“ се гради побавно и сè уште е во фаза на отворена карабина.

Објектот почна да се гради во 2013 година на местото на старата „жолта куќа“ кадешто дотогаш функционираше централата на ВМРО-ДПМНЕ. Изведувач на градежните работи е „Бетон“, а надзорот го врши „Евро Консалтинг“. На просторот пред зградата истовремено тече и изградбата на плоштадот „ВМРО“.

http://www.build.mk/?p=43787
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #191 Posted: 25-Mar-2015 at 11:47
Kukata zalepena do lotarijata? Bez komentar.
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 824
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #192 Posted: 25-Mar-2015 at 13:33
Седиштево им е одлична метафора за многу работи кои ги направи и изгради оваа власт, грандиозни и богати на лице ама недовршени и празни во позадина.
Back to Top
Skopjanecot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-Oct-2013
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote Skopjanecot Quote  Post ReplyReply #193 Posted: 25-Mar-2015 at 13:59
Ова е грдо дури и според "Скопје 2014" стандардите.
А симболиката на знамето на партијата на врвот е веќе дегутантно да се дискутира..."владееме со вас" нѝ кажува.
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.

Arthur Schopenhauer
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #194 Posted: 25-Mar-2015 at 14:02
Originally posted by mirakuliks

Седиштево им е одлична метафора за многу работи кои ги направи и изгради оваа власт, грандиозни и богати на лице ама недовршени и празни во позадина.
Edited by Џоле - 25-Mar-2015 at 14:03
За сè има вторпат
Back to Top
СК View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Feb-2014
Location: СКопје
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote СК Quote  Post ReplyReply #195 Posted: 25-Mar-2015 at 15:45
Originally posted by mirakuliks

Седиштево им е одлична метафора за многу работи кои ги направи и изгради оваа власт, грандиозни и богати на лице ама недовршени и празни во позадина.


Originally posted by Skopjanecot

Ова е грдо дури и според "Скопје 2014" стандардите.А симболиката на знамето на партијата на врвот е веќе дегутантно да се дискутира..."владееме со вас" нѝ кажува.


а коа ќе се заврши и тој дел во позадина.....шо праиме со метафорава тогаш??!!
а за знамето....епа да ги тргнат своите знамињата од зградите каде се сместени у скопје и црвен крст, европска унија, обсе, сдсм, лдп, дом, ффм, мок, обединети нации, амбасади и.т.н за да не нѝ кажуваат нешто де....

Back to Top
Skopjanecot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-Oct-2013
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote Skopjanecot Quote  Post ReplyReply #196 Posted: 25-Mar-2015 at 16:37
Originally posted by СК

Originally posted by mirakuliks

Седиштево им е одлична метафора за многу работи кои ги направи и изгради оваа власт, грандиозни и богати на лице ама недовршени и празни во позадина.


Originally posted by Skopjanecot

Ова е грдо дури и според "Скопје 2014" стандардите.А симболиката на знамето на партијата на врвот е веќе дегутантно да се дискутира..."владееме со вас" нѝ кажува.


а коа ќе се заврши и тој дел во позадина.....шо праиме со метафорава тогаш??!!
а за знамето....епа да ги тргнат своите знамињата од зградите каде се сместени у скопје и црвен крст, европска унија, обсе, сдсм, лдп, дом, ффм, мок, обединети нации, амбасади и.т.н за да не нѝ кажуваат нешто де....На врв на зграда во центарот на главниот град треба да стои ИСКЛУЧИВО државното знаме. Бидејќи тоа е симбол на сувереност на една држава. Кога партијата на власт бира наместо државното да го стави партиското, покажува што и е приоритет, а тоа очигледно не е државата туку партијата.
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.

Arthur Schopenhauer
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #197 Posted: 25-Mar-2015 at 17:00
Originally posted by kultuzin

Kukata zalepena do lotarijata? Bez komentar.


Вероватно Лотарија на времето се има залепено до куќата.Нормално од позиција на сила
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1807
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #198 Posted: 25-Mar-2015 at 17:52
Originally posted by Skopjanecot


Originally posted by СК

Originally posted by mirakuliks

Седиштево им е одлична метафора за многу работи кои ги направи и изгради оваа власт, грандиозни и богати на лице ама недовршени и празни во позадина.


Originally posted by Skopjanecot

Ова е грдо дури и според "Скопје 2014" стандардите.А симболиката на знамето на партијата на врвот е веќе дегутантно да се дискутира..."владееме со вас" нѝ кажува.


а коа ќе се заврши и тој дел во позадина.....шо праиме со метафорава тогаш??!!
а за знамето....епа да ги тргнат своите знамињата од зградите каде се сместени у скопје и црвен крст, европска унија, обсе, сдсм, лдп, дом, ффм, мок, обединети нации, амбасади и.т.н за да не нѝ кажуваат нешто де....

На врв на зграда во центарот на главниот град треба да стои ИСКЛУЧИВО државното знаме. Бидејќи тоа е симбол на сувереност на една држава. Кога партијата на власт бира наместо државното да го стави партиското, покажува што и е приоритет, а тоа очигледно не е државата туку партијата.
Ajde sega da ne mesame babi i zabi, bidejki rabotite tuka se ednostani i jasni. Drzavno zname stoi ISKLUCIVO na objekt drzavna institucija. Ovde se raboti za politicka partija i sosema normalno e da go zakacat partiskoto zname.
Back to Top
Skopjanecot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-Oct-2013
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote Skopjanecot Quote  Post ReplyReply #199 Posted: 25-Mar-2015 at 18:37
Originally posted by Denko

Originally posted by Skopjanecot


Originally posted by СК

Originally posted by mirakuliks

Седиштево им е одлична метафора за многу работи кои ги направи и изгради оваа власт, грандиозни и богати на лице ама недовршени и празни во позадина.


Originally posted by Skopjanecot

Ова е грдо дури и според "Скопје 2014" стандардите.А симболиката на знамето на партијата на врвот е веќе дегутантно да се дискутира..."владееме со вас" нѝ кажува.


а коа ќе се заврши и тој дел во позадина.....шо праиме со метафорава тогаш??!!
а за знамето....епа да ги тргнат своите знамињата од зградите каде се сместени у скопје и црвен крст, европска унија, обсе, сдсм, лдп, дом, ффм, мок, обединети нации, амбасади и.т.н за да не нѝ кажуваат нешто де....

На врв на зграда во центарот на главниот град треба да стои ИСКЛУЧИВО државното знаме. Бидејќи тоа е симбол на сувереност на една држава. Кога партијата на власт бира наместо државното да го стави партиското, покажува што и е приоритет, а тоа очигледно не е државата туку партијата.
Ajde sega da ne mesame babi i zabi, bidejki rabotite tuka se ednostani i jasni. Drzavno zname stoi ISKLUCIVO na objekt drzavna institucija. Ovde se raboti za politicka partija i sosema normalno e da go zakacat partiskoto zname.

Зграда која што била седиште на фирма и уште една.
Ако можеш да ми покажеш било која владејачка партија некаде во светов да истакне на врв на зграда партиско знаме (и да не предизвика скандал во државата) ВЕДНАШ ќе се извинам.
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.

Arthur Schopenhauer
Back to Top
bob39 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #200 Posted: 25-Mar-2015 at 23:07
Видов слики од ентериерот нема да ви се верува. Тоа се тродимензионални мозаици наместо паркет како да сте кај кралот во Саудиска Арабија. Конференциски маси многу полуксузни од собраниските. Страшна работа...Ohno
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 14>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.