build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел Бетон (седиште на ВМРО-ДПМНЕ)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 15>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 24-Sep-2013 at 14:35
Originally posted by ЏолеКога никнало чудово ?!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 24-Sep-2013 at 15:39
Ех, додека ние спиеме, некој работи
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 24-Sep-2013 at 15:53
Колку гледам вакви згради во Скопје,толку помалку луѓе гледам низ другите градови.верувајте,често одам низ градовите низ македонија,има све помалку луѓе.Све живо бега во Скопје,а таму за да има каде да седат и работат,прават вакви згради од типот `зграда врз зграда`. Прашање на време е кога ќе почнат да градат згради како надвозници над улиците
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 24-Sep-2013 at 19:52
Previous gjoko тоа е друга тема и треба да се разговара на друго место не во оваа нишка, зашто на таа тема има многу работи да се кажат од политички, економски, демографски итн. 
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 24-Sep-2013 at 21:25
Да,ама вероватно сум `собирал` подолго време,и некаде ќе мора да се кажи тоа што се мисли
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2120
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 24-Sep-2013 at 22:24
Ajde otvori nista, pa ke si kazeme koj sto misli.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 24-Sep-2013 at 23:06
на кое место да се отвори?-нека даде некој предлог за да не ја преместуваме нишаката лево десно
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 25-Sep-2013 at 07:20
Можете да дебатирате во Демографија, не мора да отворате нова нишка... Мислам дека тоа е соодветно место.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 26-Sep-2013 at 08:57
Ја преименував оваа нишка поради тоа што и официјално објектот се води како Хотел Бетон.

Неколку слики од Mosaic74 од SSC:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 08-Oct-2013 at 13:32
денешни фотки

За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 15-Oct-2013 at 11:58
Подземни ходници ќе водат до новата зграда на ВМРО-ДПМНЕ

Подземни гаражни ходници, кои биле планирани за побрз проток на возила ќе го поврзат новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ со огромната надземна гаража која се гради во посредна близина на штабот на владејачката партија.

Додека 29-метарската зграда на идното седиште на ВМРО-ДПМНЕ и импресивната надземна гаража се градат, станарите од соседните згради велат дека целиот проект се градел во голема тајност, што дури во еден момент помислиле дека било планирано да има тајни влезови во штабот на актуелната владејачка партија.

Зградата на ВМРО-ДПМНЕ и надземната гаража ги гради штипската фирма „Бетон“. Новата зграда на ВМРО-ДПМНЕ се гради врз основа на јавен повик објавен во неколку весници, а целиот трошок за изградба го сноси соинвеститорот кој засега барем јавно не е обелоденет, а владејачката партија како своја инвестиција во проектот го дава земјиштето кое е во нејзино владеење и ќе добие најмалку 30 проценти од станбениот и деловниот простор во зградата.

Според објавениот конкурс, објектот може да биде висок и до осум ката со поткровје, односно до 29 метри, а до 40 проценти од просторот може да се користи за деловни, трговски, комерцијални, културни, па и хотелски дејности.

http://www.plusinfo.mk/vest/109829/GALERIJA-Podzemni-hodnici-kje-vodat-do-novata-zgrada-na-VMRO-DPMNE
------------------

Претпоставувам дека ова е директен влез во новата катна гаража како објектов со сите елементи кои ќе бидат дел од него би добиле на значење.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 23-Oct-2013 at 14:35
денес

За сè има вторпат
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 02-Nov-2013 at 15:35
Сликава ја најдов на твитер, многу голема изгледа чудово

build.mk, гради форумска историја
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 02-Nov-2013 at 16:08
Ставете во заграда поранешно седиште на ВМРО или седиште на ВМРО
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 02-Nov-2013 at 18:31
Да,и јас се збунувам
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 02-Nov-2013 at 18:39
Originally posted by Z|evzek

Ставете во заграда поранешно седиште на ВМРО или седиште на ВМРО

 
На ВМРО-ДПМНЕ поконкретно.
 
ВМРО е еден израз, а ВМРО-ДПМНЕ е друг израз, станува збор за 2 тотално различни ентитети.
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 03-Nov-2013 at 03:00
Originally posted by Dexter26


Originally posted by Z|evzek

Ставете во заграда поранешно седиште на ВМРО или седиште на ВМРО
 На ВМРО-ДПМНЕ поконкретно.  ВМРО е еден израз, а ВМРО-ДПМНЕ е друг израз, станува збор за 2 тотално различни ентитети.

Знаеме Dexter помислив и на тоа додека го пишував коментарот Но најважно што ми ја сватиле поентата и фала ви
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 08-Nov-2013 at 13:59
Ова чудо расте многу брзо...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 09-Nov-2013 at 17:16
За сè има вторпат
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 09-Nov-2013 at 17:38
Според првата слика на рендеров, чудово ќе се гледа од сите страни на Скопје, премногу е високо !
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 15>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.