build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел Бетон (седиште на ВМРО-ДПМНЕ)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 09-Nov-2013 at 17:42
Навистина го претераа веќе, ем не остана една убава јавна површина во градов, ем до сите згради залепија уште повисоки згради, ем со секој нов објект измислуваат нова дефиниција за кич, фалш и квази копија.
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 09-Nov-2013 at 18:24
Previous
 
Заборави да додадеш дека и покрај сите овие идиотизми, и покрај сето градење, сепак Скопје остана без јавна куќа. Big%20smile
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Nov-2013 at 18:34
Баш тоа зборевме со еден другар пред некој ден. Пре би се решило геј прашањето од колку да се легализира доброволно давање на услуги на поединци.

Ајде да не забегуваме off topic
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 09-Nov-2013 at 19:29
Мене не ми е јасна улогата на тоа што личи на кула. Кула за набљудување ли ќе биде? Го бапнаа објектов меѓу згради, сега секој ќе гледа во прозорецот на соседот. Катастрофа.
За сè има вторпат
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Nov-2013 at 19:59
Од таму ќе се држи говор...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 09-Nov-2013 at 21:32
Bas bi bilo interesno da pravi nekoj edno panorama slika za da videme kako izgleda zgradata i okolinata.
Inace premnogu golem ispadna i ne znam, fasadata e obicna


Edited by my Macedonia - 09-Nov-2013 at 21:33
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 10-Nov-2013 at 13:40
Кулата е само за да си има човекот поглед 360 на цело Скопје.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 01-Dec-2013 at 00:03
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 01-Dec-2013 at 10:41
Морам да признаам дека со импресивна динамика се гради овој објект. Се` е под конец, како во старите добри времиња. Центарот на Скопје добива уште еден прекрасен објект, баш е супер тоа.
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 01-Dec-2013 at 12:07
Originally posted by BOJAN

Морам да признаам дека со импресивна динамика се гради овој објект. Се` е под конец, како во старите добри времиња. Центарот на Скопје добива уште еден прекрасен објект, баш е супер тоа.


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 01-Dec-2013 at 12:51

Претпоставувам дека знаеш да препознаеш иронија во текст.
За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 01-Dec-2013 at 12:52
Turbo se raboti, pa kojznae do juli kje zaversi ako prodolzat kako do sega.
Se prasuvaam dali podzemnata ulica kje se prodolzi a kako kje vlezat kolite vo ova ulica? Preku pesackata ulica makedonija? Se nadevam deka se lazamOhno
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 01-Dec-2013 at 12:53
Се гради катна гаража на 10 метри од оваа зграда, а мислам дека ќе се влегува од страната на Министерство за финансии, како и од страната на хотелот ТЦЦ Плаза.
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 01-Dec-2013 at 14:11
Од кај ТЦЦ Плаза мислам не, пошто измеѓу Плаза и оваа зграда е планирано нешто како сквер со фонтана.
Освен ако не ја направат и таа уличка да понира под скверот.
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 02-Dec-2013 at 12:40
Originally posted by Џоле

   
Претпоставувам дека знаеш да препознаеш иронија во текст.
Јас длабоко се извинувам
Со оглед на тоа што се' сум прочитал тука и што се' сум сретнал у државава, веќе и не можам да препознаам иронија, пробувам да се навикнам да очекувам сe' и сешто.   
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 06-Dec-2013 at 08:43


Има и статија за зградата во Утрински весник

http://www.utrinski.mk/?ItemID=404740F83C035845B2CF949813B93378
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 06-Dec-2013 at 15:14

DSC02200 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 06-Dec-2013 at 15:56
овие спијат некогаш?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 06-Dec-2013 at 16:21
Ех, да ја градеа вака Филхармонија или некој друг значаен објект... Ама затоа, за сопствениот штаб ако треба ќе се работи 25/7.
За сè има вторпат
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 06-Dec-2013 at 17:12
Нешчо... прегрдо.
Traveling.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.