build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ново лисиче меѓу облаците и

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Ново лисиче меѓу облаците и
    Posted: 24-Apr-2008 at 12:44
Вчера по ветерот и дождот искористив прилика да појдам да фотографирам во блискиот парк ... во кој често ги испробувам моите аматерски вештини на фотографирање ... Така настана оваа фото сесија во паркот која ке ја представам во неколку продолжетоци ...

Првата е поврзана со пролетта - моето најомилено годишно време ... со цветовите во паркот и со прекрасниот раскош на зеленилото во паркот ...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.


Чинам дека фотографиите зборуваат сами за себе и нема потреба од текст покрај нив ... цветовите се од некоја грмушка која вообичаено ја има во парковите ... од орев и од костен ...Edited by волан - 25-Apr-2008 at 17:41
волан
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 24-Apr-2008 at 16:27
Небото и облаците ...

Главна причина за сликањето по силниот ветер и дождот - беше да пробам да сликам во прекрасното шарено плаветнило на небото ... које секојпат ме плени кога воздухот ке се избистри од скопскиот смог ... во играта на светлото и сенката ...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

волан
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 24-Apr-2008 at 16:31
Добри се сите, ама оваа е стварно екстра  Bow  Thumbs%20Up


Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 24-Apr-2008 at 16:47
Има асоцијација со сонцето од виргина ... зраците се тука ... македонско сонце над македонско небо ... би можел да ја крстам ...
волан
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 24-Apr-2008 at 20:45
Никогаш не сум забележал колку ми е убава населбата во пролет. Фала волан, супер слики Thumbs%20Up
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Apr-2008 at 17:51
Планините и облаците ...

Секогаш сакам да видам што се случува таму далеку во планините ... затоа редовна мета на моите обиди за фотографија се далечните планини ... башка да ги пробам и можностите на опремата ...

Реко кога од Скопје можеме да ја видиме убаво Шара или во овој случај Китка ... смог ... Особено паѓам на убави фотки кон Шара правени од тука, од Скопје ... во време кога Шара е виситинска Шара ... чаробно шаренило на снегот и планината ...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.
Edited by волан - 25-Apr-2008 at 18:04
волан
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 26-Apr-2008 at 16:53
Голупчиња ...

Во ист ден настана и долната мала серија на фотографии од неколку голупчиња, кои во свежо искосената трева си го најдоа својот ручек ... истовремено играјки и кокетирајки меѓу себе ...
1.

2.

3.

4.

5.
волан
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 07-Aug-2016 at 04:12
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 24-Sep-2018 at 00:20ова бетон закачил горе фоткава од џеваирки бидејќи ги нарекува лисичарки кулите та изгледа затоа, но не се сомневам секому може да му се случи спам-лапсус ... еве во сличен контекст (а бидејќи Лисиче има најмногу пм-склет во Скопје [1]) абер од Скопје меѓу Облаците и Маглата т.е. оние едвај неколку скопски апартмани меѓу смогот и чистиот воздух ...оваа Порта добро доаѓа како освежување за Порта3 фали уште Порта2 како амортизер помеѓу нив кој е-портал би терал архитектура и сензационализам она на гости кај познати личности да им премерува помодарски ентериери, таман да ги дефокусира креативно скопјани од фактот дека се гушат од глава до петици и кога спијат со оглед дека пм-честичките и низ клучалка влегваат дури и кај магистри по хипохондрија, оние кои се шетаат и по дома со хепа-филтер-маска, уште малку и со боци кислород на грб ...
Edited by Zelenikovo - 24-Sep-2018 at 00:30
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.