build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ramada Plaza (Princess) - Gevgelija

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 16>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 19-Feb-2010 at 10:47
Елитниот комплекс „Принцес“ почна да се екипира

Најновата странска инвестиција во Гевгелија хотел -казиното „Принцес“ на шест месеци пред официјалниот старт со работа објави оглас за обука на крупиериОва е првиот сигнал за нови вработувања на предвидените 600-700 лица за кадровско екипирање на хотелско-казинскиот комплекс.

Сопственик на најновата инвестиција е турската компанија „Принцес‘’ која за изградба на хотелот од ланецот на светскиот бренд „Шератон’’ издвои 30 милиони евра. Објектот е распослан на површина од 30.000 метри квадратни, има четири надземни ката, хотелски дел со 120 соби, казина, ресторани, тераси, Шопинг центар, неколку подземни услужни простории, и гаражи, со што се профилира како најголем хотелски комплекс на југот од Македонија.

Градежните работи треба да заврѓат до јуни, а од есента се очекува и официјалниот старт со работа.

Новиот хотел се наоѓа источно од автопатот Е-75, на самиот влез во Република Македонија од соседна Грција и е наменет за елитниот туризам.

Гевгеличани со интерес ги следеа работите околу оформувањето на овој хотелски комплекс и една година однапред ги запоседнаа курсевите за изучување на странски јазици кои се предност за вработување. Покрај англискиот и грчкиот јазик, голем број заинтересирани за работа за прв пат пројавија интерес и за изучување на турскиот јазик.

http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=42564
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 14-Mar-2010 at 14:29
Oд денеска

Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 14-Mar-2010 at 14:42
колку едноставен изглед, да не знаев дека е хотел, веројатно никогаш немаше ни да помислам дека е хотел... ми личи на фабрика... со оние "халине" околу централнион кружен/полукружен дел.. а као се споменува гевгелиски лас вегас... ми фали гламур, спектакал, драма.. ма антички столбови LOL
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 14-Mar-2010 at 15:14
надворешниот изглед ,да е многу едноставен но затоа внатре изгледот е ненормално луксузен , штета што не можеме и од внатре да се слика еден Александар Палас може вода да му носи
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1312
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 14-Mar-2010 at 15:24
mislam deka so kvalitetno osvetluvanje ke se kompenzira za ednostavniot izgled

Ajde neka zapocnat i so California resort,pa da se opravda imeto mak.Las Vegas

Mislam deka i drzavata treba da se angazira poveke kon sozdavanje na edna zona od granica do Gevgelija kade bi bilo polesno dobivanje za gradenje na kazina,nekakvi olesnuvanja,poveke reklama...
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 14-Mar-2010 at 15:56
Реклама не , досега добра реклама и репутација има само полесно да им олеснат на инвеститорите , не да се чека по 2 години за дозвола како кај Калифорнија Ресорт
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
Skopje View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 28-Nov-2009
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Skopje Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 14-Mar-2010 at 22:47
за мене ова е навистина најубавиот хотел во Македонија а за интериерот да не зборуваме
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 21-Apr-2010 at 13:25
Од денеска

Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].


Оваа слика е смалена. Кликни тука за да ја видиш целосната слика [3072x2304].

www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
jug View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 13-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote jug Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 25-May-2010 at 21:52
Se gleda na slikite deka hotelot ima fasada i nema da bidat kazneti od ministerstvoto za transport i vrski spored noviot zakon. No molkot okolu ovaa golema turska investicija e zavitkan so golemi problemi i spored mene daleku e od otvaranje.
Back to Top
SpaceAge View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 11-Dec-2009
Location: SWEDEN
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote SpaceAge Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 25-May-2010 at 22:00
Dali mozes malku da poobjasnis koj problemi ima
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #191 Posted: 25-May-2010 at 22:06
И јас сум заинтересиран да слушнам објаснување за какви проблеми се работи и зашто е далеку од отворање ?  Shifty  Ако не се лажам треба на есен да профункционира (?!)
Back to Top
MKD View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 14-Oct-2009
Location: gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MKD Quote  Post ReplyReply #192 Posted: 26-May-2010 at 01:27
ne siri informacii koj nemaa vrska hotelot se raboti veke sobite se gotovi i krupierite i dilerite odat na skolo sega se pustaat aplikacii i za drugi raboti mozes da vidis i na www.najdirabota Bash dosta so takvi glupavi informacii 
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #193 Posted: 26-May-2010 at 01:36
Previous
 
За кого се однесува забелешката? Question Користете quote, ако постот не ви е наменет за оној пред вас (или можда е во случајов?). И јас знам дека нема некој застој, дека е при крај, се опремува со кадар, па додека се обучи едно-друго, на есен да почне. Поправи ме ако грешам.
Back to Top
MKD View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 14-Oct-2009
Location: gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MKD Quote  Post ReplyReply #194 Posted: 26-May-2010 at 01:49
Na esen treba da pocne zatoa sto veke se odbira i personal zabeleskata bese za JUG imam i drugari koj rabotat momentalno vo hotelot i kaza deka i televizorite gi mestele ne znam na lugeto od kaj im se informaciite
Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #195 Posted: 27-May-2010 at 02:43
Во последно време повеќе делегации доаѓаат на сликање одколку што се работи внатре Smile Како и да е се гледа дека се привршуваат работите и внатре навистина изгледа прекрасно. Денес ке бидам извесно време во хотелот па ако одговара да сликам со мобилниот ке поставам некоја слика и овде.
Незнам колку е озбилен овој проект - http://www.abgmk.com/category/franchises/ од како е поставена веб страницата нема никакви измени. Има комплет информации па ако е некој заинтересиран може да се контактира со г-н Блажо Ѓоргиев и да се постави нишка на форумот.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12172
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #196 Posted: 28-May-2010 at 17:41
GI, не успеа да сликнеш а? Poke


Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #197 Posted: 29-May-2010 at 05:30
Не сликав, ми дадоа приватно слики од внатрешноста но ме замолија да не ги објавувам. Инаку внатре навистина изгледа многу добро. 
Back to Top
jug View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 13-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote jug Quote  Post ReplyReply #198 Posted: 31-May-2010 at 20:03
Zarem vo zavrsna faza se bara soglasnost od sopstvenici na zemjodelsko zemjiste da proagja glavnata linija za elektrifikacija na hotelot. Jas imam drugari koi veke po tret pat odbivaat da dozvolat iskop po nivnite nivi. Toa spored mene e seriozen problem ako nema alternativa a se nadevam ima ama nekoja skapa varijanta. Za hotel Flamingo se nosese struja preku granicniot premin na trosok na investitorite. 
Back to Top
Vlatko1899 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 01-Jun-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Vlatko1899 Quote  Post ReplyReply #199 Posted: 01-Jun-2010 at 12:22
Дали има официјална веб страна на хотелов или пак место од каде што ќе можам да поднесам апликација за работа во хотелот? Веб страна би ми завршила работа...Благодарам однапред Thumbs%20Up
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #200 Posted: 01-Jun-2010 at 14:19
веб страна има но не е активна, under construction е и едвај ја имав најдено на нет, а за аплицирање мислам дека роковите поминаа, имаше објавено огласи пред некои 2 месеци, сепак можеш да провериш на најдиработа.цом во архива, доколку стои е-маил и слично, па допрва да пробаш да пратиш, мада како што знам имало од цела македонија пријави и да не те разочарам, ама мислам дека си задоцнил.. како и да е, преку веб не се аплицираше, ќе ја побарам пак, ако ја најдам ке ја ставам тука..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.