build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ramada Plaza (Princess) - Gevgelija

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 16>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
leonid23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 30-Nov-2009
Location: Strumitza
Online Status: Offline
Posts: 579
  Quote leonid23 Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 29-Sep-2010 at 01:59
abe i se da e od zlato vnatre polieno dzabe e koga eksterierot izgleda kako da e fabrika( bas ) Jas na objektot mozam da mu dadam otcenka "0"
Novoto krilo na medicinski centar vo Strumica e palata vo sporedba so toa,
hahahhahaha
Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 30-Sep-2010 at 00:31
Ноќе изгледа интересно иако не е сеуште осветлено како треба. Кога ке се вклучат и останатите рефлектори сигурен сум дека ке изгледа прекрасно. На дневна светлост се сложувам дека не личи на хотел воопшто.
Еден пријател пред повеќе од година дена изнесе идеја дека во случај да се постави од секоја страна по едно минаре - објектот ке изгледа како перфектна џамија Thumbs%20Up
Back to Top
theMac3donian View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote theMac3donian Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 30-Sep-2010 at 11:02
Јас фламинго го сметав за лош објект, ама ова каков комплимент ќе му даде.
Пропаст.
Знаете... кога нема потреба, нема ни достава. (за убавина се разбира)
(НУ)МНМБЗДИСМНВИМНЖНКР
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 03-Oct-2010 at 00:22
Како што предложи GI, веројатно најдобро да се преименува нишкава, да отпадне тоа Шератон, иако можеби многу луѓе сеуште така го знаат и така го бараат... Но дали некој знае кога всушност отпадна Шератон франчизата и зошто првично се најавуваше како Шератон?
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 03-Oct-2010 at 11:01
Шератон требаше да биде овој до Рамстор што е Еквест , но кога започна со градба Принцес тие франшизата ја дадоа на Принцес а овој Еквест остана без франшиза.Е сега имаше некои проблеми и со Принцес и си отидоа и од овој хотел.Инаку и Принцес има проблеми со името бидејки има таков Хотел со тоа име во Лас Вегас а несе работи за иста фирма и треба тие да дозволат овој да се вика така ако не ке мора или да менат име или да додадат некој збор пример Принцес Ресорт или Плаза , Палас
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 11-Oct-2010 at 23:50
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 12-Oct-2010 at 00:01
Oва внатре е..?
Не е лошо но не е ни добро..
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 12-Oct-2010 at 00:07
Стилот не е по мој вкус, но факт е дека за наши услови ова е страшно луксузно. Зошто ова го искомбинирале со надворешниот фабрички изглед, живо ме интересира по која логика.

Утврдија ли точна дата на отварање?

Edited by Cloverstack - 12-Oct-2010 at 00:07
Back to Top
leonid23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 30-Nov-2009
Location: Strumitza
Online Status: Offline
Posts: 579
  Quote leonid23 Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 12-Oct-2010 at 00:12
Nula "0"
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 12-Oct-2010 at 00:13
Се брзаат да отворат до Декември но официјално отварање на целиот комплекс ке биде почетокот на Јануар.Немам повеке слики но за луксузно и тоа како е , само да го видите базенот со мозаикот направен од ситни плочки , можам да замислам колку време е правено тоа.Повеке слики се надевам наскоро
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 750
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 16-Oct-2010 at 17:15
Back to Top
anti-modernista View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 25-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote anti-modernista Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 17-Oct-2010 at 00:15

Vo Makedonija naj dobro bi bilo nisto da ne se gradi ili da vratime vo 90-tite i da otvarame topici za selski cesmi, na nasiot narod sve mu smeta nisto ne e dovolno dobro toa samo kaj sosedite go ima. Hotelot izgleda dobro.

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 17-Oct-2010 at 02:51
Originally posted by anti-modernista

Vo Makedonija naj dobro bi bilo nisto da ne se gradi ili da vratime vo 90-tite i da otvarame topici za selski cesmi, na nasiot narod sve mu smeta nisto ne e dovolno dobro toa samo kaj sosedite go ima. Hotelot izgleda dobro.

Ова се однесуваше на смајлито од предходниот пост? Мислам дека воопшто не беше намерата на едно смајли да раскаже цела приказна што ти ја прочита меѓу редови (кои редови, нема ни редови, едно смајли е). Тој е тој стил секаде низ свет со казината. Секогаш во дизајнот има една жичка на луксузен, ако може да се каже, кич. Тој е тој стил, казината и тука па и секаде не отстапуваат многу од тоа.
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 05-Nov-2010 at 18:07
Originally posted by Zoc

Погрд, нов и "луксузен" хотел немам видено...
Како Фабрика за кондури е.Барем така изгледа од надвор судејки по сликава.
А за рекламните букви да не зборам
Пријатно разочарување е и изработката од рендер во готов објект

Еве мој предлог како би требало да изгледа. За таа цел се послужив со сликата на macedonia.Мислам дека вака е подобро нели?


hahahahah mnogu dobro mu stoi na eksterierot ApplauseApplauseApplause
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 05-Nov-2010 at 18:32

  Еве едно фото од ГЗ датата на снимка е 1 Јуни 2009

Бонус, една од Фламинго и уште една од целиот тој простор...Edited by FoSsiL - 05-Nov-2010 at 18:32
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 05-Nov-2010 at 18:34
Една забелешка. Најверојатно тоа позади коцката на Принцес е салата за казиното, што и воопшто не е мала. А тоа издолжиниот правоаголник е рецепцијата и хотелот.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 05-Nov-2010 at 19:15


Originally posted by pbanks od 27.09.2009

Еве статус од денеска

....


5 Малце полоша слика но ја поставив бидејќи овдека се гледа она што претпоставувам дека ќе биде казиното (масивната бела екстензија од позади)Inaku kazinoto e navistina masivno ako se sporedi so Flamingo na satelitskive snimki


Edited by pbanks - 05-Nov-2010 at 19:16
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 369
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #238 Posted: 06-Nov-2010 at 00:07
sto e bre ova lugje, farika za malso Blagoj Gorev. Sheraton maj es, ova moze da bide samo hangar za zapleneta roba ili spedicija.
.....   .......
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #239 Posted: 06-Nov-2010 at 01:23
Незнам зошто сите паѓате во несвест за дизајнот.

Секогаш може подобро, но побогу се работи за хотел на автопат, на граничен премин. Кога ќе влезете од Германија во Чешка првите 20 километри се начичкани само со бордели.

Најбитно е дека овој хотел ќе влијае стимнулативно на понатамошен развој на таа секција од автопатот (порано или подоцна ќе дојдат таму најавените трговски центри и сл) и ќе даде нов економски стимул во Гевгелија (покрај тоа што турците ќе се збогатат, ќе им се овозможи на голем број млади Гевгеличани да имаат солидни примања за тој крај).
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #240 Posted: 06-Nov-2010 at 11:15
случајно поминав покрај хотелот ноќе и колку и да сте против изгледот , хотелот ноќе е многу добар , сеуште не е осветлен како што треба да биде но од тоа што го видов , осветлувањето навечер ги покрива сите неодстатоци во изгледот на хотелот.доколку имам шанса ке поминам и ке сликам.сепак и дење не е толку лош , незнам дали бидејки се работи за инвестиција во гевгелија , бидејки и кога фламинго се отвори сите гледаа како љубоморни на гевгеличани.но во фламинго,аполонија и принцес вкупно вработени има / ке има околу 2000 што не е мала бројка , само принцес ке им 800
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.453 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.