build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ramada Plaza (Princess) - Gevgelija

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #281 Posted: 17-Jan-2011 at 13:29
лошо е што уште сега се зборува дека се вработени 570 , а уствари нема повеке од 200.
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #282 Posted: 17-Jan-2011 at 14:25
Земјак не си во право. Точно е дека се вработени повеќе од 550 луѓе. Прашај во заводот за вработување па ке добиеш точна бројка бидејќи секојдневно се менува. Е сега, колку се задоволни повеќето од нив е друга работа.
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #283 Posted: 17-Jan-2011 at 18:08
точно е дека се извртеле околу 500 но дека во моментов има толку вработени не е точно
www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #284 Posted: 22-Jan-2011 at 06:23
Точно е дека се вработени 580 и на сите им се плаќат придонеси, како што оди работата нема да оди многу време кога ќе го престигнат Фламинго каде што се вработени околу 650. Информација од званично место. Според планот што го имат и ако се продолжи со ова динамика на работа ке бидат вработени минимум 900. Рекордот на посетители во еден момент им е 4800 а за 24 часа повеќе од 8500.    
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #285 Posted: 22-Jan-2011 at 11:40
Дечки, сепак форумов не е за вработување во Македонија. Бидејќи сте од Гевгелија, би било убаво да сликнете нешто (посебно од ентериерот) и да закачите некоја фотка па да дискутираме повеќе за темите кои нас не засегаат.
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #286 Posted: 29-Jan-2011 at 02:03
Дискотеката во Хотелот

Спа Центарот

САЛИ ЗА ВЕНЧАВКИРЕСТОРАНИКАЗИНО

-------------------

www.realmadrid-mk.blogspot.com
Back to Top
MKballer View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Nov-2007
Location: Detroit
Online Status: Offline
Posts: 93
  Quote MKballer Quote  Post ReplyReply #287 Posted: 29-Jan-2011 at 02:42
Broj #1.  Casinovo vnatre ima podobar kvalitet nego toj sto Mike Ilic izgradel vo Detroit.

Edited by MKballer - 29-Jan-2011 at 02:43
Back to Top
toasumjas View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Jun-2010
Location: Skopje/ljubljan
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote toasumjas Quote  Post ReplyReply #288 Posted: 31-Jan-2011 at 14:47
Тежок кич! Али нивна среќа е што кај нас има многу луѓе (и тоа богати) што ова ќе им се допадне!
Back to Top
lupo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2009
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote lupo Quote  Post ReplyReply #289 Posted: 31-Jan-2011 at 20:12
Vidi hotelov e napraven vo duhot na Las Vegas, poveke sarenilo vo stilot na kockata. Inaku bazenot i prostoriite za jadenje mi se dopagjaat.

Edited by lupo - 31-Jan-2011 at 20:14
...kaj si kapelo pak ke si kape...
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #290 Posted: 31-Jan-2011 at 21:06
Ќе има пул (гласање) за оваа?
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #291 Posted: 08-Feb-2011 at 09:20
Најдобрите од грчката естрада ќе бидат во Гевгелија. Па честито нека им е, и со среќа.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2120
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #292 Posted: 08-Feb-2011 at 15:47
Ako mu gi pokazete fotografiite na nekoj sveganec i go prasate kade se naoga ovoj hotel, sigurno ke vi rece, negde vo nekoja arapska zemja!
Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #293 Posted: 08-Feb-2011 at 17:42
Вечерва експериментално ке биде вклучен огромниот електронски билборд кој се наоѓа од јужната страна на хотелот. Сликав повеќе слики со мобилниот телефон но не ја знам постапката како да ги закачам на серверот.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #294 Posted: 08-Feb-2011 at 20:18
Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #295 Posted: 08-Feb-2011 at 21:29
Ги намалив сликите на 640 Х 480 пиксели бидејки мислам дека нема потреба да бидат со оригинална големина.

Edited by GI - 08-Feb-2011 at 21:31
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #296 Posted: 09-Feb-2011 at 00:37
Ми се свиѓа, не кичот на целото казино, туку локацијата, изгледот на околината и сл. Само уште Макпетрол да се реши конечно да ја реновира бензиската Среќа да е голем дел од патон Гвг-ск со вакви обејкти, можда ќе натераме по некој залутан странец што се враќа од Грција да фрли по некое евро и кај нас.

Edited by pbanks - 09-Feb-2011 at 09:59
Back to Top
GI View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote GI Quote  Post ReplyReply #297 Posted: 09-Feb-2011 at 06:20
Димензиите се 9.5 на 6 метри по страна или 19 на 6 метри комплет. Инаку ова чудо од лед диоди по сегашнава цена на електрична енергија ќе троши околу 1200 денари на час.
Денес ке биде тргнат големиот билборд кој е во нивна сопственост и ужасно пречи кога се гледа од грчка страна.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #298 Posted: 12-Feb-2011 at 17:34
сликава е ми ја имаа дадено еден од вработените таму. Него кој е за една партија покер Big%20smileBig%20smile

Back to Top
jug View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 13-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote jug Quote  Post ReplyReply #299 Posted: 26-Feb-2011 at 16:29
Denko mislam deka vo arapskiot svet ima pomoderni hoteli vo sporedba so Svedska sto ja spomenuvas. Verovatno za arapskiot svet imis mislenje deka se kako nasive sela kal do kolena, neosvetleni, so edna prodavnica i edna sijalica. Na prsti se brojat novi proekti vo Makedonija so ovaa kvadratura. Gradeznite problemi na dvata proekti Flamingo i Princess bea ogromni. Ova e forum napraven i sleden od strucni lugje od gradeznistvoto oni neka ti objasnat sto znaci eden takov proekt da go zavrsis do kraj samo so domasni kompanii. Gotovo neizvodliva misija. Gradbata na Flamingo bese pod supervizija na firmata Condor od Austrija i doagjaa sekoj 15 dena inzineri za elektronika.ventilacija i dr. Da ne bea tie nema da imase otvaranje 2005. Istite problemi gi imase i Princess.
Back to Top
DoctorCasino View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2011
Location: Strumica
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DoctorCasino Quote  Post ReplyReply #300 Posted: 28-Feb-2011 at 04:09
Дали можат сите шо имат со 18 години и лична карта да го посетат и да играт во казиното, или има и други процедури?

Иначе додека не го посетам лично не давам коментар


Edited by DoctorCasino - 28-Feb-2011 at 04:10
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.