build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ramada Plaza (Princess) - Gevgelija

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3645
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 20-Dec-2012 at 10:18

Во Лондон најдобри, 'Рамада Плаза Гевгелија' без конкуренција

Првпат хотел од Македонија, „Рамада Плаза Гевгелија" е награден во Лондон за најдобар хотел во Европа, Блискиот исток и Африка.

 

„Виндам Хотел Груп", најголемата хотелска компанија во светот со околу 7.260 хотели му ја додели Златната награда за исклучителен квалитет за 2012 година на хотелот „Рамада Плаза Гевгелија".


Претставен на свечената церемонија на Виндам за Европа, Средниот исток и Африка во хотел „Виндам Гранд Лондон Челзи Харбер" во Лондон на 12 декември 2012, „Рамада Плаза Гевгелија" беше награден со најдобрите во глобалното портфолио на компанијата.


За да се квалификува за Златна награда, хотелот мораше да поседува најдобар квалитет во услугата за гостите, хигиена и водење според стандардите на брендот.


„Рамада Плаза Гевгелија е навистина фантастичен хотел кој може да се гордее со задоволството и лојалноста на гостите. Честитки до вработените во хотелот за ова значајно достигнување и благодарност до нив за нивната посветеност на брендот", изјави Руи Барос, сениор заменик претседател и директор на „Виндам Хотел Груп" за Европа, Средниот исток и Африка.


„Ова е голема чест за нашиот хотел и доказ за напорната работа на нашиот прекрасен тим. Горди сме што нашиот хотел кој постои само две години во Македонија со својот квалитет на услуги и резултати стана конкурентен на пазарот на светски познатите хотели со долгогодишно искуство и успеа да добие такво меѓународно признание. Продолжуваме да постоиме за нашите ценети гости и да нудиме сместување со квалитетни услуги и високи стандарди кои се очекуваат од еден Рамада хотел", рече Петко Митов, генерален директор на „Рамада Плаза Гевгелија".


„Виндам Хотел Груп" е најголем светски провајдер и франшизер на разновидни производи и услуги поврзани со патувања за бизнис и индивидуални корисници, со сопственост на 15 брендови, 7.260 хотели, 618.100 соби во 66 држави низ целиот свет.


Еден од неговите брендови е „Рамада Ворлдвајд", синџир од 900 хотели во над 50 држави, а „Рамада Плаза Гевгелија" (Принцесс Гроуп) како дел од тој синџир постои од 2010 година, со локација на граничниот премин Богородица во Република Македонија./крај/мф/сн

http://www.makfax.com.mk/299119

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 15-May-2014 at 10:06
За сè има вторпат
Back to Top
ѓорче View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 28-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote ѓорче Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 15-May-2014 at 12:24
Чадориве Скопско се тиње!
Back to Top
bob39 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 13-Jun-2014 at 10:16
Зарем мислите дека некогаш некој стапнал во базенов?!
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 13-Jun-2014 at 16:41
Originally posted by bob39

Зарем мислите дека некогаш некој стапнал во базенов?!Да, јас
Back to Top
bob39 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 14-Jun-2014 at 13:39
хахаха! барам слика како доказ! Smile

Edited by bob39 - 14-Jun-2014 at 13:40
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.