build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража Илинден (Бисер)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 13-Dec-2009 at 20:08
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 13-Dec-2009 at 20:47
Уу далеку подобар рендер, а колку што гледам го тргнале и базенчето, што е добра работа со оглед на тоа како ги одржуваме ние постојните „фонтани“ во центарот..

Дамјанх, имаш ли ти лично некаква врска со проектов?
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 13-Dec-2009 at 21:54
ааа не ги гледам. До мене е, ама ако може помош
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 13-Dec-2009 at 22:14
Originally posted by FoSsiL

ааа не ги гледам. До мене е, ама ако може помош


Сега?


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Zoc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Mar-2009
Online Status: Offline
Posts: 101
  Quote Zoc Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 13-Dec-2009 at 23:58
Одличен рендер Thumbs%20Up
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4754
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 14-Dec-2009 at 00:08
А покривот нема да се користи за паркирање? Бидејќи изгледа совршен за тоа, а приод не гледам...
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Zoc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Mar-2009
Online Status: Offline
Posts: 101
  Quote Zoc Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 14-Dec-2009 at 00:35
Originally posted by гитардемон

А покривот нема да се користи за паркирање? Бидејќи изгледа совршен за тоа, а приод не гледам...


Па и јас тоа го гледав ....хм ...можеби ќе биде хелиодром Big%20smile
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 14-Dec-2009 at 00:55
Чим го гради ИЛИНДЕН - не би требало да е многу различно од планираното.

До сега скоро се што напраиле се прва лига.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4754
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 14-Dec-2009 at 02:51
Освен ако она горе е некаков лифт за возила, но не гледам причина да има лифт кога има совршено доволно место за нормален приод.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 14-Dec-2009 at 06:57
А може би целосно е пристапот со лифт во цела гаража, пошто ионака не гледам нагиби. А ваљда не ги сместиле у сред зграда?!
Back to Top
ArchiTechTone View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 280
  Quote ArchiTechTone Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 14-Dec-2009 at 22:34
Има рампи, се забележуваат во фотографиите од изградбата на објектов, во внатрешноста се...

И мене малце ме буни покривот, односно последното ниво.... зошто има нагиб како мансарден кров, кога има фин рамен покрив, зошто е делумно засткалено а не целосно (или воопшто незастаклено), и зошто е со поголема висина од останатите нивоа? Поголемата висина на нивото автоматски ја искључува рампата како опција за пристапување на покривот, што го прави последното ниво уште почудно....
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 15-Dec-2009 at 00:20
ЧЕСТИТАМ ; ПРВАТА КАТНА ГАРАЖА ЈА ДОБИВМЕ ВО МАКЕДОНИЈА !Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 15-Dec-2009 at 00:29
Само да те поправам дека првата катна гаража во Македонија е во Global, Струмица

http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=340&PID=13638#13638
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 15-Dec-2009 at 01:36
А втората Зебра на Тинекс во Капиштец
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 15-Dec-2009 at 01:47
Ако веќе ја броиме Зебра, зошто да не и City Plaza / NLB 
Уште не проработела и од надвор ужасно личи на деловен простор, ама барем на хартија беше втора... 

Ама доколку не дочекаме некакво непријатно изненадување во врска со деловниот простор во склоп на гаражава кај Бисер, би рекол дека blejdsk е во право - ова е првата вистинска катна гаража која примарно е токму тоа.
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 15-Dec-2009 at 08:38
Originally posted by UrbanFreak

А втората Зебра на Тинекс во Капиштец


Да те потсетам дека Зебра е објект кои има катна за гаража за потребите на целиот објект Зебра.

Супермаркет
Хотел
Деловни простории

Наполна разлика од овој... во секој случај. А ќе имаме многу како "Катни гаражи" како Зебра да
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 15-Dec-2009 at 11:48
А брзо ја кренаа, мислам без она копање и темели, кое беше премногу неоптимистичко.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 15-Dec-2009 at 15:45
Originally posted by La Linea

Само да те поправам дека првата катна гаража во Македонија е во Global, Струмица

http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=340&PID=13638#13638
најверојатно мислеше на катна гаража како индивидуална Big%20smile

инаку очекувајте наскоро апдејти од мене, прилично ми е блиску


Edited by zabegan - 15-Dec-2009 at 15:46
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 17-Dec-2009 at 11:14
01.


02.


03.


04.


05.


06.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4754
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 17-Dec-2009 at 19:41
Оградата на рендерот изгледаше некако поубаво, иако е очигледно дека е истата. Сега во живо личи некако... ефтино.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.