build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - ноќни фотки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 18192021>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #381 Posted: 07-Nov-2015 at 12:28
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #382 Posted: 17-Nov-2015 at 12:02


Edited by Џоле - 17-Nov-2015 at 12:02
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #383 Posted: 28-Nov-2015 at 11:35


фото: Дарко Новевски (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #384 Posted: 03-Dec-2015 at 12:30


фото: Драган Таневски (500px.com)

Edited by Џоле - 03-Dec-2015 at 12:31
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #385 Posted: 03-Dec-2015 at 23:02
Eve od mene soundtrack za nokjnive panorami/ mozhe povekje odgovara za panoramite od Staro Skopje..:

https://www.youtube.com/watch?v=8DuBV-nYkLk

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #386 Posted: 11-Dec-2015 at 08:15
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #387 Posted: 24-Dec-2015 at 11:15


фото: Spase Strezoski (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #388 Posted: 01-Jan-2016 at 13:33
Среќна Нова година!фото: Емил Чучков (flickr.com)
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #389 Posted: 07-Jan-2016 at 22:59
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #390 Posted: 11-Feb-2016 at 10:14
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #391 Posted: 11-Feb-2016 at 10:15
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #392 Posted: 25-Mar-2016 at 19:02
Еден агол што ретко го гледаме...фото: Амар Телаи (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7258
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #393 Posted: 27-Mar-2016 at 04:02
целиов простор околу камени мост е краен пример за дебилизам во урбанизмот... ми солат памет за тоа како градов бил упропастен поради одредени објекти градени пред 30-40 години, а погледни што му направија на просторот околу симболот на градот, неговиот најстар објект покрај калето
а колкав потенцијал имаше тој простор да се видоизмени и да се разубави...
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 369
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #394 Posted: 27-Mar-2016 at 19:45
Забеган, ќе те корегирам....во твојата изјава „дебилизам во урбанизмот“ во контекст на новиот центар постои само дебилизам. Не може да се видат никакви траги од било каква научна дисципилна, ниту пак основен осет за ритмика, симетрија, пропорција и што и да е. Ако старо Скопје беше некој недовршен квази брутало-медернистички обид, ова сега е квази трте-мрте обид. Се додека политиката-чарите прават се, квази и ќе си остане...ова последново и рима ми фати, а на политичарите провизијата да им се скрати...
.....   .......
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #395 Posted: 07-Apr-2016 at 11:49


Спасе Стрезоски (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #396 Posted: 07-Apr-2016 at 12:20
Wow,убаво
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #397 Posted: 11-Apr-2016 at 19:15


Спасе Стрезоски (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #398 Posted: 24-Apr-2016 at 02:34
retro. :P

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #399 Posted: 06-May-2016 at 20:08


фото: 2hourshigh.tumblr.com
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #400 Posted: 12-Jun-2016 at 15:13


фото: Драган Таневски
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 18192021>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.