build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - ноќни фотки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 22>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 27-Jul-2008 at 22:35
mi se dopaga 10-kata, se gledaat Sv. Dimitrija, stokovna, MNT, Karposovo vostanie i del od evrejskiot memorijal na edno mesto
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 27-Jul-2008 at 23:19
Еве ја втората серија од серијалот - Скопско кале - сутон и ноќ ... ноќни фотки ...
21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.


волан
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 28-Jul-2008 at 11:40
17,29,30 Thumbs%20Up
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 28-Jul-2008 at 11:57
Еве ја третата дваеска од сериалот на - Скопско кале - сутон и ноќ ... ноќни фотки ...
41.

42.

43.

44.

45.

46.

47.

48.

49.

50.

51.

52.

53.

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60.

волан
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 28-Jul-2008 at 12:30
Едно големо браво од мене Волан!!Applauseме врати назат во Скопје Посебно ноќните слики, градот има друг осет навечер како да си во друга димензија, неможам да го опишам тој осет. 
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 28-Jul-2008 at 14:51
Дејан ... благодарам .... фотаографиите се пред се наменети за оние кои го сакаат Скопје а моментално не се во него ... праќај линкови на твоите пријатели во Австралија ... до оние кои го сакаат Скопје ... на форумот има многу фотографија ... младиве деца се неуморни ...
волан
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 28-Jul-2008 at 14:58
Еве ја четвртата последна серија од серијалот - Скопско кале - сутон и ноќ ... ноќни фотки ...
61.

62.

63.

64.

65.

66.

67.

68.

69.

70.

71.

72.

73.

74.

75.

76.

77.

78.

волан
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 28-Jul-2008 at 15:14
65,74... многу моќно Applause
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 28-Jul-2008 at 15:22
Волан, и покрај тоа што фотографиите се направени на вообичаени места за фотографирање, сепак си успеал да направиш неколку навистина одлични и уникатни фотографии, кои имаат потенцијал да се пробијат меѓу најрепрезентативните за градов!

Thumbs%20Up
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 28-Jul-2008 at 16:01
Cloverstack 

за кои мислиш ...

инаку сега дури сваќам дека не сум сликнал ни една фотка накај Чаир, Стара чаршија и Скопска црна гора ... штета ... тогаш бев на свадба и го крадевв моментот ... но сепак премалку време сликав ... а ноќта беше убава за фотографирање ... многу тешко начекував повеќе возила во движење - за да се добие ефектот на траките ...

како и да е со дел од фотките и мене ме бендисуваат ... инаку ова беше мое само трето или четврто снимање на ноќни фотки ... кои сметам имаат посебна драж ако ги погодиш ... во последно време имам многу малку време да се дружам со фото-апаратот ...Edited by волан - 28-Jul-2008 at 16:08
волан
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 28-Jul-2008 at 16:15
45, 52, 65, 74, 20... Добро 20 не баш, ама мене лично многу ми се свиѓа Big%20smile
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 09-Aug-2008 at 14:23
Ми станаа опсесија ноќните фотки низ Скопје ... пред некој ден бев на кафе на кејот покрај Вардар и искористив прилика за мала серија на фотки покрај Вардар и неговите мостови ... за жал не го понесов големиот статив - сликав со малиот ... без статив ноќни фотки е невозможно да се направат ...

о

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Се надевам дека открив некој нов агол на Скопје во летните ноќи ...
волан
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 29-Aug-2008 at 19:58
Некако се протнав до една од терасите на кулата до општината во кисела вода. Ништо не успеав да сликнам, па би апелирал некој со сталак и со попрофесионален апарат да проба кога ќе има повеќе време. Еве една слика мутна од првомајска.


Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 31-Aug-2008 at 17:43
важно си се обидел ...
волан
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 31-Aug-2008 at 18:24
Кулата нуди одличен поглед за ноќни фотки, поготово према центар. Ама тие сељаците од зградата најгоре ја закључиле вратата. И тоа па уште стаиле некој катанец,....прв пут гледам таков!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 26-Oct-2008 at 18:56
Феноменално Applause Превземено од фото.идивиди


Back to Top
Supervisor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jan-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 1220
  Quote Supervisor Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 27-Oct-2008 at 18:28
Карпош the best
NewYork-London-Paris-Moscow-Tokyo-Skopje
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 28-Oct-2008 at 13:01
Novo Lisice

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 28-Oct-2008 at 14:10

Applauseдобар кадар , добра експозиција , добар тајминг а сигурно и апарат LOL

(од лево кон десно) СивиДом, НапредБојс, ДаунТаун, КенефМаало и нормално сред село Стадионче! Поздрав до асноМци оние што преживеале а и оние што заминале! 

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 29-Oct-2008 at 10:49

   

..Edited by beTon - 12-Nov-2008 at 02:55
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 22>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.