build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Храм Собор на сите македонски светители - Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pfc View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 27-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 55
  Quote pfc Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 15-May-2014 at 22:58
Има ли нешто ново во врска со црквава се гради или има застој, нека каже некој од Битола или некој што поминал во брзо врме
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 16-May-2014 at 01:55
Се гради, бавно...
Traveling.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 21-Jul-2014 at 14:05
Овде као ништо да не се работи


23ka.wordpress.com
Back to Top
lokayatikas View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote lokayatikas Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 04-Apr-2015 at 16:47
kakvi bruki se ova?Sto pocnuvavte ko nemate pari?
Back to Top
Danielbtmk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 690
  Quote Danielbtmk Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 25-May-2015 at 15:14
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 25-May-2015 at 15:19


Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 701
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 24-Sep-2015 at 23:50
Август 2015

Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 701
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 09-Aug-2017 at 16:42
Pavlovden, 2017

Edited by macedonia - 09-Aug-2017 at 16:43
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 544
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 09-Aug-2017 at 21:59
Врв на безобразие олицетворен во брадестиот лик погоре. 23 години немат мрднато од место, руина на сред град. Но претпоставувам во нашиот закоравен систем не постои начин да се казнат или да се мотивираат некако побрзо да завршат со градбата... или најдобра опција - да му припадне на градот, да се претвори во парк, а доколку има некаков подрумски дел кој е довршен може да се претвори во паркинг. И онака веќе две црквичиња со завршена фасада има на просторот, според мене е повеќе од доволни. Бидејќи и последните неколку парцели со можност да бидат зелени површини/паркови за населбата, во последните 2 години беа усисани од неколкуте локални градежни шерифи.
Back to Top
Понтифик View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Mar-2017
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Понтифик Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 10-Aug-2017 at 10:17
Перо овде ми е ко Станис Баратеон од Игра на Тронове.
За сето ова време не изградија ни 20% од храмот ама важно тронот тука е.
Само тъмен ум като моя може да знае всички тайни, защото са тъмни, толкова тъмни...но в теб.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.