build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Business Centre Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 19-Nov-2008 at 14:44
Мене многу ми се допаѓа зградата. Особено дава убав ефект навечер.
Се на се, убаво изведено.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 20-Nov-2008 at 14:38
Ако нешто ме нервира највеќе од се во Скопје е тоа што објектите не се одржуваат од кога ќе се изградат. Дури и да е некој објект полн погодок нема гаранција дека нема да биде ѓубре за 2 години.

Зградава не е ни една година во употреба (иако изградбата заврши нешто порано) а веќе ја имаме оваа ситуација. Поклопците за клими (инаку една од главните добри точки на објектов) се изреметени. На првата слика може да видите дека на 3 и 4 кат поклопците ги подотвориле но не ги затвориле пак. Нешто подобро е на 5ти кат но повторно. На први кат е комплетно откинат капакот. Ситуацијата е како што треба само на 2ри.

Баш ме интересира чив е овој дел од зградата, дали и со него стопанисува мисијата на ЕУ или? Бидејќи ова не личи на ништо Thumbs%20Down

1

2
Edited by pbanks - 20-Nov-2008 at 14:40
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 20-Nov-2008 at 15:21
Кој и да стопанисува е исто, како и сегдека - изгради и заборави

Незнаеме дали тоа на некого му паднало на глава


Edited by Vladimir P - 20-Nov-2008 at 15:22
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12108
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 20-Nov-2008 at 15:24
Поверојатно е дека решетката ја извадиле ради некаква интервенција и дека после се изгубила во некоја друга димензија... Ако паднала, тоа си е скандал само по себе Shocked
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.