build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инвестбанка

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
17 [28.81%]
12 [20.34%]
12 [20.34%]
6 [10.17%]
2 [3.39%]
3 [5.08%]
2 [3.39%]
1 [1.69%]
1 [1.69%]
3 [5.08%]
You can not vote in this poll
Total votes: 59   Average: 7.78

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1941
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 07-Dec-2012 at 14:10
kakvi se tie stolbovi sto pocnuvaat od prvi sprat i visat na konzola vo vozduh? toa e samo parodija na klasicna arhitektura
Back to Top
Strumica_City View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 19-May-2012
Location: Strumica City
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Strumica_City Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 08-Dec-2012 at 14:56

Во реалност неспецијалистот се стреми кон пресоздаване на минатото кон репродуциране и реставрација, а специјалистот знае дека тоа е лесен и лажен подфат и се стреми да постигне успех со нов тип на мислење, со нови технологии и техники.
А после све ова што се случува кај нас определено веќе убаваите градби во Скопје можат на една рака да се избројат.
До кога ке трае ова лудило?
What we think we become.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1941
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 26-Jun-2013 at 09:48
inaku od sigurni izvori doznav deka invest banka e reshena bidejki bila "seriozna banka" da napravi promeni na fasadata kakvi sto i bara vladata bez razlika sto ke se obruka pred celata javnost. vo vrska so avtorskite prava im bilo veteno deka "ke se pogrizat okolu toa" zakonski da se opravda ovoj tip na skvernavenje na objekti
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 26-Jun-2013 at 16:51
Со што ли ги подмачкале? Со што и да е, неизбежно ќе оди на сметката на сите нас, а не на сметката на нарачателот.

И во ваква ситуација зарем ќе биде чудно „сериознава банка“ да реши да ја врати постоечкава фасада ако некоја наредна влада го побара тоа (и се разбира адекватно ги подмачка)?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 26-Jun-2013 at 17:09


Зошто подмачкале? Има различни методи.

Ако ова се изведе, влегува во клубот на „сериозни компании“ како Т-Хоме и Комерцијална Банка кои веќе покажаа што знаат.


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 26-Jun-2013 at 17:23
Па повеќе од сигурно дека некој малце ги поттурнал во правец да ја донесат „правата“ одлука, а за тоа постои само стап и морков, трето нема. Претпоставувам дека во случајов е второто.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.309 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.