build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инвестбанка

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
17 [28.33%]
12 [20.00%]
12 [20.00%]
6 [10.00%]
2 [3.33%]
3 [5.00%]
2 [3.33%]
1 [1.67%]
1 [1.67%]
4 [6.67%]
You can not vote in this poll
Total votes: 60   Average: 7.67

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Инвестбанка
    Posted: 30-Apr-2008 at 17:13


Рендери


Локација
Edited by pbanks - 20-Aug-2008 at 21:41
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Apr-2008 at 17:29
02.06.2006

1


04.12.2006

2
09.05.2007

3

4Edited by pbanks - 30-Apr-2008 at 18:17
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Apr-2008 at 18:38
Не знам за вас, ама јас сум многу задоволен како искочи објектов на крај, особено кога ќе споредам со оној рендер.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Apr-2008 at 18:40
Инаку објектов е многу добар. Мене малце ме потсеќа на грчката амбасада, ама незнам зашто. може поради терасите или шознам. Вака  убаво уклопен, сега само уште да се реновира фасадата на бристол.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Apr-2008 at 18:43
Originally posted by lslcrew

Инаку објектов е многу добар. Мене малце ме потсеќа на грчката амбасада, ама незнам зашто. може поради терасите или шознам. Вака  убаво уклопен, сега само уште да се реновира фасадата на бристол.


Yes

Иначе и мене ми е зградава одлично вклопена... Баш немам никаква замерка. И од нејзе ни фалат фотки од кога е комплетирана.... А и добро е осветлена ноќе ќе искочат супер ноќни фотки


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Aug-2008 at 18:30
Воведов анкета да го дадеме мислењето и за овој објект Cheers

Јас дадов висока 9ка. Се мислев помеѓу 8ца и 9ка но навистина неможев да најдам некоја причина зошто би била 8ца. Како што веќе имам напишано погоре, објектот е складен, изгледот е пристоен, правилата се почитувани (градежна линија, висина), користените материјали се квалитетни.....

Еве ви уште една слика од објектот во поширок контекст

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Aug-2008 at 18:38


Од мене има 8

Не дека имам полошо мислење за објектот од тебе (отприлика би го дал истото објаснување па да не се повторуваме), но повисоките оценки сакам да ги зачувам за навистина исклучителни проекти, а се надевам дека конечно ќе дочекаме и такви во Скопје
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 19-Aug-2008 at 18:40
Originally posted by CloverstackОд мене има 8

Не дека имам полошо мислење за објектот од тебе (отприлика би го дал истото објаснување па да не се повторуваме), но повисоките оценки сакам да ги зачувам за навистина исклучителни проекти, а се надевам дека конечно ќе дочекаме и такви во Скопје


Па и јас го имам истиот резон но ете се решив само 10ката да ја сочувам за тие објекти
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 19-Aug-2008 at 18:46


За да дадам 10-ка, нешто ќе треба навистина да ме собори од нозе Big%20smile

Еве на пример Филхармонијата ако ја изградат перфектно и со најквалитетни материјали и најскладно и на крај тоа се одлично да ми се вклопи и со околина и со све и да ми остави супер впечаток во секој поглед... пак ќе има „само“ 9-ка Big%20smile

10-ка само за нешто тотално вонвременско Thumbs%20Up
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 19-Aug-2008 at 18:49


Имаш право Bash.... Сеа се мислам да го сменам гласот додека е време Wallbash

Звучи глупо ама подобро да го направам, поголема штета ќе се случи понатаму кога ќе ги споредуваме коефициентите на различни објекти и ќе се јават недоследности заради погрешни аршини.

EDIT: Ете се корегирав и од мене 8ца...


Edited by pbanks - 19-Aug-2008 at 18:52
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 19-Aug-2008 at 19:34
Објектот не е лош за таа локација... Иако сепак, како и секогаш, можело и подобро. Особено ми се свиѓа стаклениот дел и влезот на зградата.

Еве од мене 8-мица
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 19-Aug-2008 at 23:42
И од мене 8ца. Јас пак се двоумев меѓу 7 и 8. Сепак и 8ца е доста висока оценка.
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 26-Aug-2008 at 14:03
 Dadov 9ka (najverojatno mi padnal standardot pokraj drugite losi objekti sto ja preplavija drzavata) 
 Ne znam samo dali e mozno da se slika objektot od gore - me intaresira dali go ima stakleniot krov kako sto e na renderot. Ako go ima togas mojata ocenka e opravdana Thumbs%20Up


Edited by 46&2 - 26-Aug-2008 at 14:03
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 26-Aug-2008 at 17:49
8мица од мене. Се мислев за 7-мица зошто објектов е толку мал и едноставен, ама навистина немам да понудам нешто подобро што би заслужило повисока оцена. Филхармонијата ја има мојата 10-ка зошто барем мене ме собори на нозе и ги надмина сите мои очекувања
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 30-Aug-2008 at 18:31
Jas bi sakal da go vidam urbaniziran i delot karsi objektot kade sto se naoga parkot. Moe mislenje e deka so toa ke se zgolemi protokot na ludje vo toj del (ke zazivee) i i ke se dooformi celinata. Mislam i deka imase tuka markici ama gi izbrisaa. I na kraj 3tiot del od ulicata da se zatvori i puna kapa ...
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 30-Aug-2008 at 19:03


Тешко да дочекаш вакво нешто. Локацијата пред домот на АРМ е уште посоодветна за урбанизација па ги избришаа убавите маркици и ја насадија онаа наказа од спомен куќа на Мајка Тереза.
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 01-Sep-2008 at 15:16
Btw. denes projdov tamu i veke se gledase objektot i moze da se proceni gabaritot (mislev deka e pogolem).
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 01-Sep-2008 at 16:31
Oбјектот е модерен,прекрасно вклопен,ги задоволува сите норми.
Единствена причина за шти не дадов 10 е тоа што сепак е мал објект.

Чиста 9 Thumbs%20Up
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 01-Sep-2008 at 16:42

Dali site kata se na bankata???

Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 227
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 15-Sep-2008 at 16:07
Па изгледа дека сите се на банката иначе објектот е мегу подобрите во скопје 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.