build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Реконструкција на А1 / Е75
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Реконструкција на А1 / Е75

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
bakigvg View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote bakigvg Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 14-Jul-2017 at 07:10
Добро бе има ли некој да го затворат за овие пропусти што се прават, срамота
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 668
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 14-Jul-2017 at 08:08
Originally posted by Cloverstack

Автопат  Велес -> Скопје       WallbashРеконструкцијата на оваа делница заврши лани, а овие фотки денеска се вртат по социјалните медиуми. Немам веќе зборови за овие многу повеќе криминални отколку инфраструктурни зафати, но доколку некој сега скоро патувал од Велес кон Скопје, нека сподели проценка за обемот на проблемите. Да не треба за година-две да правиме нова реконструкција?123
Јас патував пред некој ден, се забележуваат крпениците и ме зачудија затоа што знам дека ептен е нова делницата. Од друга страна, скроз се нивелирани, нема никакви нерамнини. Сепак, естетски го нарушува впечатокот на нов пат.

Edited by Navigator - 14-Jul-2017 at 08:09
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 370
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 16-Jul-2017 at 03:06
Чим нема нерамнини и ако убаво се закрпени се трпе некако ,естетски и не сме навикнати и онака да гледаме ,барем рамно да биде.. Иначе патов уште коа се пушти на новиот слој асвалт одма попушти и се отворија нерамнини , ставија голем слој асвалтт , ама утнаа квалитетот на самиот асвалт е лош и џабе акаа толку , јас знаев и јасно беше уште тогаш дека ке има крпеници , само ден два на пуштање на фелницаата веке беа со плава боја обележани местата за крпење, пишав за тоа уште тогаш ..Квалитетот на оваа делница делимично е добра , оние места кај што немаат крпеница и се рамни ке немаат гајле бар неколку години ,ама квалитетот тврдам дека не е добар и ке видите дека ке има многу пропаднати делови од тешките возила , да минуваат само коли ке оди по долго време , ама камионите ке го пропаднат ,со неквалитетен асвалт неможе да очекуваш квалитет.

Edited by WolfLeader - 16-Jul-2017 at 03:17
Back to Top
bakigvg View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote bakigvg Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 17-Jul-2017 at 12:50
Епа кој е крив за неквалитетниот асвалт, зарем немаат потпишано договори дека за некавалитетна изработка следува казна која треба изведувачот да ја плати. Па тоа во секој договор треба да го има како оче наш. А најверојатно и го има само нема кој да го спроведе. А и да го спроведат касно е затоа што раните ќе останат. За курац не не бива
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1470
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #345 Posted: Yesterday at 15:40
Obnoveni asfalt i vertikalna signalizacija na delnicata Kumanovo-Miladinovci, so isklucok na mal del stari istroseni znaci koi, od nepoznati pricini, gi ostavile.
Delnicata e top, da vidime kolku ke izdrzi

Eve mal del od vcerasnoto vozenje, negde posle patarinata kon Miladinovci.

https://www.youtube.com/watch?v=qq-q6MKBeaA&feature=youtu.be
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.